1 / 0

Bukowiecki wicemistrzem Uniwersjady

Dobra postawa polskich zawodników w pierwszym dniu rywalizacji lekkoatletów podczas 29. Uniwersjady w Tajpej została zwieńczona srebrnym medalem Konrada Bukowieckiego w pchnięciu kulą.

Konrad Bukowiecki zakończył konkurs kulomiotów z wynikiem 20.16, niespodziewanym zwycięzcą został Francisco Belo, który rezultatem 20.86 ustanowił rekord życiowy (w br. Portugalczyk poprawił życiówkę o 127 cm). Polak wyprzedził Rumuna Andrei Gaga, halowego wicemistrza świata o 4 cm. Jakub Szyszkowski (19.87) zajął piąte miejsce.

Pozostali nasi reprezentanci startowali w konkurencjach, których finały zostaną rozegrane w następnych dniach Uniwersjady.

400 m – Iga Baumgart (54.35) i Małgorzata Hołub (54.49) oraz Rafał Omelko (46.77) i Kajetan Duszyński (47.57) wygrali swoje serie kwalifikując się do połfinałów.
800 m – w półfinale wystąpi Paulina Mikiewicz-Łapińska (2:11.43).
1500 m – Grzegorz Kalinowski (3:49.14) wygrał bieg eliminacyjny, w finale wystąpi również szósty w serii Mateusz Borkowski (3:45.29, awans czasem).
Skok wzwyż – Norbert Kobielski (2.15) zakończył kwalifikacje ex aequo na pierwszej pozycji.
Rzut dyskiem – do finału awansowały Daria Zabawska (55.43) i Lidia Augustyniak (53.14).
Rzut młotem – Paweł Fajdek zapewnił sobie udzial w finale wynikiem 67.97.
Rzut oszczepem – Marcelina Witek awansowała do finału z czwartym wynikiem 57.71.
100 m – Karolina Zagajewska (11.82) pobiegnie w półfinale, do którego nie dostała się Kamila Ciba (12.04). Eryk Hampel (10.74) nie przebrnął przez ćwierćfinał a Przemysław Słowikowski (10.65) ¬– przez pierwszą rundę.

Link do strony zawodów:    UNIWERSJADA 2017