1 / 0

Bukowiecki ósmy w finale Diamentowej Ligi

Nader wysoki poziom towarzyszył zmaganiom kulomiotów w finale Diamentowej Ligi rozegranym w centrum Brukseli, na placu de la Monnaie tuż obok Teatru Królewskiego – Konrad Bukowiecki z wynikiem 20.54 uplasował się na ósmym miejscu.

Finał Diamentowej Ligi, wg zapowiedzi, miał być okazją do rewanżu za mistrzostwa świata w Londynie dla Ryana Crousera, mistrza olimpijskiego i lidera tegorocznych tabel (22.65). Amerykanin już w pierwszej kolejce osiągnął 22.37, zdecydowanie dystansując rywali. Jednak w swej ostatniej próbie jego rodak Darrell Hill poprawił się o ponad metr i rezultatem 22.44 odniósł niespodziewane zwycięstwo (dotychczasowa życiówka – 21.91).
Konrad Bukowiecki do ostatniej kolejki zajmował  siódme miejsce, o centymetr przed Davidem Storlem, który ostatecznie był czwarty (21.47).
Tom Walsh (NZL), mistrz świata z Londynu, był dopiero szósty. Jego rezultat 21.38 jest najlepszym w historii uzyskanym przez zawodnika na szóstej pozycji.

24-letni Darrell Hill nie odnosił dotychczas sukcesów na arenie międzynarodowej, na igrzyskach w Rio zajął 23 miejsce (19.56) a podczas MŚ w Londynie - 11 (20.79). Ośmiokrotnie rywalizował z Konradem Bukowieckim, stan pojedynku: 4-4.

Pełne wyniki:    DL-KULA