1 / 0

Bruksela: Lewandowski drugi w finale DL

Z szóstki Polaków startujących w piątek w Brukseli, w drugim z finałów Diamentowej Ligi, najwyższą lokatę zajął Marcin Lewandowski, drugi w biegu na 800 m.

Bieg na dystansie dwóch okrążeń w silnym tempie poprowadził Bram Som (400 m – 49.61). Na niespełna 300 m do mety na czoło wyszedł Nijel Amos (Botswana) odnosząc w czasie 1:44.53 piąte zwycięstwo w mityngach tegorocznej DL. Z pary Polaków tym razem lepszym finiszem popisał się Marcin Lewandowski, który na kilka metrów przed metą wyprzedził Adama Kszczota – obydwaj uzyskali swoje najlepsze czasy w sezonie (1:44.77 i 1:44.84).

W rzucie dyskiem Piotr Małachowski w drugiej kolejce swym najlepszym wynikiem w konkursie (65.73) na krótko wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie zwyciężył mistrz świata Andrius Gudžius (Litwa) rzucając na odległość 68.16, w ostatniej kolejce Fedrick Dacres (Jamajka) rezultatem 66.31 przesunął się z ósmej pozycji na drugą, spychając Polaka na trzecią. Robert Urbanek zajął szóste miejsce (64.20) wyprzedzając wicemistrza świata Daniela Ståhla (Szwecja) zaledwie o dwa centymetry.

W szybkim biegu na 1500 m zaciętą walkę o zwycięstwo rozegrały mistrzyni świata Faith Kipyegon (Kenia) 3:57.04 i Sifan Hassan (Holandia) 3:57.22. Angelika Cichocka uplasowała się na ósmej pozycji z dobrym czasem 4:02.77.

W skoku wzwyż 27. zwycięstwo z rzędu wynikiem 2.02 odniosła Marija Lasickiene (Rosja). Kamila Lićwinko po pokonaniu wysokości 1.88 w trzeciej próbie zajęła piąte miejsce.

Zwycięzcy pozostałych konkurencji finału Diamentowej Ligi

100 m
Elaine Thompson (Jamajka) 10.92 (tylko o 0.01 przed Marie-Josee Ta Lou)
400 m
Shaunae Miller-Uibo (Bahamy) 49.46 (najlepszy wynik na świecie w br.)
5000 m
Helen Obiri (Kenia) 14:25.88
400 m przez płotki
Dalilah Muhammad (USA) 53.89 (o 0.04 przed Zuzaną Hejnovą, 3-krotną zwyciężczynią DL)
Skok o tyczce
Ekaterini Stefanidi (Grecja) 4.85 (14. zwycięstwo z rzędu)
Skok w dal
Ivana Španović (Serbia) 6.70
Rzut dyskiem
Sandra Perković (Chorwacja) 68.82 (6. triumf w klasyfikacji DL, rekord wśród kobiet)

200 m
Noah Lyles (USA) 20.00 (pierwszy start po kontuzji, mistrz świata juniorów z Bydgoszczy ’16)