1 / 0

Szost 2:10:09 we Frankfurcie

Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań) zajął siódme miejsce z czasem 2:10:09 w 36. edycji Maratonu Frankfurckiego.

Na 14. miejscu z rezultatem 2:15:24 uplasował się Yared Shegumo (prowadzony do półmetka przez Szymona Kulkę), najszybszą Polką z wynikiem 2:46:23 była Angelika Mach.

Zwycięzcą maratonu został Tola Shura (2:05:50) przed Kelkile Woldaregay (2:06:56) i Getu Zegaye (2:07:46), wszyscy Etiopia (zawodnik tego kraju triumfował we Frankfurcie dopiero drugi raz). Najszybszym Europejczykiem był Brytyjczyk Dewi Griffiths (2:09:49), który wyprzedził Niemca Arne Gabiusa o dziesięć sekund.
Wśród pań triumfowała Kenijka Vivian Cheruiyot, aktualna mistrzyni olimpijska na dystansie 5000 m (2:23:35), przed Etiopką Yebrgual Arage (2:24:30). Najszybsza Europejka – Niemka Katharina Heinig (2:29:29, ósma).

Czasy „połówek” Polaków: Szost 1:03:49-1:06:20, Shegumo 1:05:34-1:09:50 i Mach 1:18:01-1:28:22.
Henryk Szost po raz drugi startował we Frankfurcie, przed sześcioma laty osiągnął czas 2:09:39 (12. miejsce). Niedzielny rezultat jest jego najlepszym od trzech lat i wysunął go na pozycję lidera tegorocznych tabel w Polsce.

W historii Maratonu Frankfurskiego czterokrotnie Polacy i dwukrotnie Polki plasowali się w czołowej trójce: