1 / 0

4 medale wojskowych w mistrzostwach świata

Podczas 57 Mistrzostw Świata Wojskowych w Biegach Przełajowych rozegranych w niedzielę w Balatonakarattya na Węgrzech Polacy zdobyli cztery medale: Katarzyna Kowalska została wicemistrzynią świata, trzy medale nasi biegacze osiągnęli w klasyfikacjach drużynowych.

Kobiety rywalizowały na dystansie 4.6 km, zwyciężyła wielokrotna mistrzyni Rumunii Roxana Barcă (15:29), o 15 s przed Katarzyną Kowalską, która na finiszu pokonał drugą z Rumunek, Cristinę Simion.
W klasyfikacji drużynowej (suma lokat trójki najszybszych w drużynie) tylko jeden punkt dzielił Polki od złotego medalu.

Na tym samym dystansie wśród mężczyzn najszybszy z Polaków był Tomasz Grycko, piąty na linii mety. Triumfował francuski przeszkodowiec Djilali Bedrani.
W biegu na 10.5 km dziesiąte miejsce zajął Adam Nowicki, zwyciężył Ali Guerine z Algierii.

Klasyfikację medalową wygrała Algieria (7 medali), przed Francją (6) i Polską (4).