1 / 0

Sukcesy Polek w biegach przełajowych i ulicznych

Katarzyna Rutkowska (Podlasie Białystok) zwyciężyła w biegu przełajowym rozegranym w belgijskim Mol, Karolina Nadolska (MKL Toruń) zajęła czwarte miejsce w Pittsburghu w biegu ulicznym na dystansie 10 mil z najlepszym czasem w historii w Polsce 53:52.

W zawodach CrossCup van de Provincie Antwerpen w wypoczynkowej miejscowości Mol kobiety biegały na dystansie 5.5 km, Katarzyna Rutkowska (powyżej w miniaturce) zwyciężyła w czasie 19:30, wyprzedzając Irlandkę Shonę Heaslip o siedem sekund i Jill Holterman, wicemistrzynię Holandii, o dziesięć sekund. Dwie dalsze podopieczne Tomasza Dąbrowskiego uplasowały się w czołowej dziesiątce, Anna Gosk na siódmym miejscu (20:05) a Paulina Mikiewicz – na dziewiątym (20:23).
Bieg mężczyzn na dystansie 9.2 km wygrał czołowy długodystansowiec Europy - Belg Soufiane Bouchikhi (28:45).

W piątej edycji biegu ulicznego na dystansie 10 mil (16.0934 km) w Pittsburghu (w stanie Pensylwania) po raz trzeci z rzędu triumfowała Etiopka Buze Diriba w czasie 52:12, przed swą rodaczką Goytatom Gebreselassie (52:16), Kenijką Moniką Ngige (53:36) i Karoliną Nadolską (53:52; 3:20.83/km).
Karolina Nadolska poprawiła najlepszy wynik w historii w Polsce w biegu na 10 mil należący od 27 lat do Grażyny Kowiny, która 7 października 1990 r. uzyskała w Antwerpii rezultat 54:10.