1 / 0

Sylwestrowe zwycięstwa Nadolskiej i Rutkowskiej

Karolina Nadolska wygrała sylwestrowy bieg uliczny w Rzymie, natomiast Katarzyna Rutkowska zwyciężyła w sylwestrowym biegu przełajowym w Soest.

Rzym
W sylwestrowym biegu ulicznym We Run Rome rozegranym na dystansie 10 km Karolina Nadolska zwyciężyła w czasie 33:35, wyprzedzając faworytkę gospodarzy Sarę Dossenę (szóstą w listopadowym debiucie na trasie maratońskiej, w Nowym Jorku) o trzy sekundy, oraz Brytyjkę Lily Partridge o 18 sekund.
Rywalizację mężczyzn wygrał Kenijczyk James Kibet (29:03) przed Marokańczykiem Jaouadem Tuganem (29:12).
Trasa wiodła przez zabytkowe punkty miasta: Terme di Caracalla, Circo Massimo, Piazza Venezia, Via dal Corso, Piazza di Spagna, Piazza del Popolo, Pincio, Villa Borghese, Via Veneto, Via dei Fori Imperiali oraz Colosseo.
Bieg ukończyło 2697 uczestników.

Soest (Holandia)
W 37. Sylvestercross Katarzyna Rutkowska triumfowała na dystansie 6 km w czasie 22:42 wyprzedzając o 6 sekund Dunkę Anne Holm oraz o 18 sekund doświadczoną Holenderkę Andreę Deelstrę.
W biegu mężczyzn (10.4 km) całe podium zajęli Belgowie, Soufiane Bouchikhi (35:08), Bashir Abdi (35:45) i Jeroen D´Hoedt (36:04).