1 / 0

Cztery rekordy życiowe Polaków w Nantes

Cztery rekordy życiowe ustanowili młodzi polscy zawodnicy podczas sobotniego mityngu we francuskim Nantes.

Dwa rekordy padły łupem Magdaleny Stefanowicz. Ubiegłoroczna wicemistrzyni świata do lat 18 z Nairobi najpierw w eliminacjach pokonała 60 metrów w 7.49, a później wyśrubowała swoje rekordowe osiągnięcie do poziomu 7.44.

Podobnie jak młoda polska sprinterka dwa rekordy w hali w Nantes ustanowił Dawid Żebrowski. We Francji Raciborzanin pierwszy raz w seniorskiej karierze przebiegł 60 metrów przez płotki poniżej 8 sekund. Rekordzista Polski do lat 20 w eliminacjach uzyskał 7.97, a w finale poprawił się na 7.88 i zajął trzecie miejsce.

Na 60 i 200 metrów biegała w Nantes Agata Forkasiewicz. Polka na krótszym dystansie uzyskała 7.62, jedno okrążenie hali pokonała w 24.06 zajmując drugie miejsce.