Menu
1 / 0
Aktualności /

Reprezentacja Polski w Athletics World Cup 2018

Reprezentacja Polski w Athletics World Cup 2018

Brytyjska federacja lekkoatletyczna potwierdziła organizację nowej imprezy w 2018 r. – do udziału w World Cup London ’18 zostanie zaproszonych osiem czołowych państw świata, w tym reprezentacja Polski. 

Brytyjska federacja lekkoatletyczna potwierdziła organizację nowej imprezy w 2018 r. – do udziału w World Cup London 2018 zostanie zaproszonych osiem czołowych państw świata, w tym reprezentacja Polski.

Mając w pamięci sukcesy sportowe i organizacyjne związane z 16. Mistrzostwami Świata w Londynie 2017 Brytyjczycy postanowili ponownie ujrzeć najlepszych lekkoatletów świata, tym razem w rywalizacji drużynowej (suma nagród – 2 miliony funtów).

14 i 15 lipca na London Stadium, arenie Igrzysk Olimpijskich 2012, wystartują reprezentacje: Stanów Zjednoczonych, Jamajki, Chin, Południowej Afryki, Polski, Niemiec, Francji oraz Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii.

Tegoroczna impreza ma być pierwszą edycją cyklicznej – World Cup Trophy. Dla uczczenia tegorocznej setnej rocznicy przyznania kobietom prawa wyborczego w Wielkiej Brytanii kapitanami wszystkich reprezentacji będą kobiety.

Konkurencje biegowe zostaną nieco ograniczone, najdłuższy dystans – 1500 m

Organizatorzy zacytowali m.in. wypowiedź Henryka Olszewskiego, prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki:
– Zaproszenie do udziału w World Cup to wielki zaszczyt dla Polski, ponieważ nowa impreza lekkoatletyczna ogranicza się do najlepszych drużyn z całego świata. Dodatkową atrakcją jest fakt, że Puchar Świata odbędzie się w Londynie, dokąd powracamy z fantastycznymi wspomnieniami po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata IAAF, w których Polska zdobyła 8 medali.


Warto dodać, że pierwszy ośmiomecz gromadzący największe potęgi lekkoatletyczne odbył się przed 40 laty w Tokio na zakończenie sezonu 1978 (25 września) pod nazwą Pucharu Narodów. Polacy triumfowali w klasyfikacji mężczyn przed Związkiem  Radzieckim, USA i RFN, wśród pań Polska uplasowała się za Związkiem  Radzieckim i Wielką Brytanią. Startowały również reprezentacje Francji, Włoch i Japonii.

jr

Powrót do listy

Więcej