1 / 0

Drugi medal Polaków – brąz Anny Jesień, 6. dzień MŚ w Osace

Anna Jesień (AZS-AWF Warszawa) zdobyła brązowy medal w biegu na 400m pł. W rzucie młotem Kamila Skolimowska (Gwardia Warszawa) zajęła 4. miejsce.

Anna Jesień pokazała, że jest w znakomitej formie już w eliminacjach, poprawiając rekord Polski. Do finału zakwalifikowała się z 3 czasem i ukończyła go na takiej pozycji, w czasie 53.92 (jej drugi najszybszy bieg w karierze). Zwyciężyła Australijka Jana Rawlinson (53.31), przed Julią Pieczonkiną z Rosji (53.50).
Po niezbyt szybkiej pierwszej połowie dystansu Anna Jesień wybiegła na ostatnią prostą na piątej pozycji. Bardzo skutecznym finiszem zapewniła sobie trzecią lokatę na linii mety, ulegając jedynie dwóm mistrzyniom świata.
Dotychczas największym sukcesem indywidualnym zawodniczki AZS-AWF Warszawa był brązowy medal zdobyty przed 5 laty na mistrzostwach Europy w Monachium.
Na poprzednich mistrzostwach świata w Helsinkach Anna Jesień zajęła 4 lokatę z czasem 54.17.
Obecnym trenerem Anny Jesień jest jej mąż, Paweł. Przez wiele trenowała pod kierunkiem Edwarda Bugały, trenera reprezentacyjnej sztafety 4x400m.

W finale rzutu młotem Kamila Skolimowska wynikiem 73.75 z pierwszej kolejki wywalczyła 4. miejsce. Zwyciężyła Niemka Betty Heidler (74.76), która o 2 cm pokonała Kubankę Yipsi Moreno (74.74). Trzecia była Chinka Wenxiu Zhang (74.39).
Po pierwszej kolejce Kamila Skolimowska zajmowała pierwszą lokatę. W drugiej próbie lepszy wynik uzyskała Niemka Betty Heidler. Czwarta kolejka przyniosła ponad 74-metrowe rzuty Kubanki Yipsi Moreno i Chinki Wenxiu Zhang. Chinka w piątej kolejce wyszła na drugie miejsce, ale ostatnim rzutem Moreno wywalczyła srebro przegrywając tytuł mistrzowski  z Betty Heidler tylko o 2cm.
Pełna seria Kamili Skolimowskiej:
73.75 - 70.54 - 65.69 - 70.78 - 70.06 - 70.77
Zawodniczka Gwardii Warszawa, trenowana przez Piotra Zajcewa, po raz czwarty stanęła na starcie mistrzostw świata, uzyskując poniższe wyniki: