1 / 0

Madejczyk dziewiąta. Janik, Chojecka i sztafeta awansowali. MŚ w Osace

Barbara Madejczyk zajęła 9 miejsce w finale rzutu oszczepem. Sylwia Korzeniowska doszła do mety na 23 pozycji.

Barbara Madejczyk (Jantar Ustka) w pierwszej kolejce finału rzutu oszczepem uzyskała 58.37, i dopiero w trzeciej kolejce straciła miejsce w wąskim finale na rzecz Kubanki Sonii Bisset (61.74). Zwyciężyła Czeszka Barbora Spotakova (67.07).

Sylwia Korzeniowska (Lille Metropole) zajęła 23 miejsce w chodzie na 20km. Po pierwszych 5km Korzeniowska była 33 i systematycznie awansowała w klasyfikacji. Po 10km była 31, po 15 przesunęła się już na 26 miejsce. Ostatecznie została sklasyfikowana na 23 pozycji w czasie 1:37:38. Zwyciężczyni Olga Kaniskina z Rosji uzyskała 1:30:09.

W eliminacjach do finału rzutu oszczepem Igor Janik (AZS-AWFiS Gdańsk) awansował do finału uzyskując w pierwszej kolejce eliminacji 80.83. Do minimum eliminacyjnego zabrakło ponad metra, ale Janik awansował z najlepszym rezultatem z tych którzy tego minimum nie uzyskali. Finał w niedzielę o 12:15 czasu polskiego.

Do finału biegu na 1500m awansowała Lidia Chojecka (Warszawianka), która w drugim, zdecydowanie szybszym niż pierwszy, biegu półfinałowym zajęła szóste miejsce w czasie 4:05.80. Finał w niedzielę o 13:10.

Męska sztafeta 4x100m w składzie Michał Bielczyk, Łukasz Chyła, Marcin Jędrusiński, Dariusz Kuć zajęła 3, premiowane awansem, miejsce w eliminacjach i wystartuje w sobotę w finale. Wynik Polaków – 38.70.