Menu
1 / 0
Aktualności /

Powrót po 34 latach. Mistrzostwa Polski w Lublinie za 5 tygodni!

Powrót po 34 latach. Mistrzostwa Polski w Lublinie za 5 tygodni!

Pięć tygodni dzieli nas od rozpoczęcia 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce – Lublin 20-22.07.2018. To najważniejsze wydarzenie sportowe Lublina. Z tej okazji została zorganizowana konferencja z udziałem władz Miasta i przedstawicieli PZLA.

Na nowym Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie 14 czerwca 2018 roku odbyło się spotkanie z udziałem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka, Wiceprezesa PZLA Tomasza Majewskiego, Sekretarza Generalnego PZLA Pawła Olszańskiego, Prezesa AZS Lublin Zdzisława Targońskiego, Dyrektora AZS Lublin Pawła Danielczuka i zawodniczki AZS UMCS Lublin Malwiny Kopron.

– Po 34. latach przerwy wydarzenie tej rangi wraca do Lublina. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce będą największym sprawdzianem zmodernizowanego stadionu. To wielkie wyzwanie organizacyjne, ale i duży prestiż. Lepszego wydarzenia inaugurującego nową erę obiektu przy Al. Piłsudskiego nie mogliśmy sobie wymarzyć – mówił Prezydent Krzysztof Żuk.

– Cieszę się, że Mistrzostwa Polski do was wracają. I do tego w takich okolicznościach i na tak pięknym stadionie. Lublin będzie kolejnym miastem, które będzie miało szansę zobaczyć w akcji naszych najlepszych zawodników – zapowiadał Wiceprezes PZLA Tomasz Majewski.

– AZS w obecnej formie funkcjonuje od dziesięciu lat. Stopniowo budowaliśmy swoją markę i kolejno powierza nam się organizację coraz większych imprez – zauważa Prezes AZS Lublin Zdzisław Targoński.

– Mogę zadeklarować, że moja forma rośnie i będę walczyć o złoty medal na naszej lubelskiej ziemi – deklaruje Malwina Kopron.

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej