Menu
1 / 0
Aktualności /

35. PZLA MP U23: gwiazdy lekkoatletyki w weekend w Sieradzu

35. PZLA MP U23: gwiazdy lekkoatletyki w weekend w Sieradzu

Wschodzące gwiazdy oraz już utytułowani na arenie międzynarodowej zawodnicy wystartują w sobotę i niedzielę (30 czerwca – 1 lipca) w Sieradzu. Na stadionie tamtejszego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrane zostaną 35. PZLA Mistrzostwa Polski U23.

Kibice, którzy w weekend zdecydują się wybrać na sieradzki stadion, będą mieli niepowtarzalną okazję do śledzenia występów ponad 500 zawodników urodzonych w latach 1996-1998. Wyremontowany obiekt ugości wielu znanych sportowców. Do biegu na 100 metrów zgłoszona została Ewa Swoboda, która w zeszłym roku została mistrzynią Europy do lat 23, ma na koncie także medal halowych mistrzostw Europy oraz rekord świata U20 w sprincie na 60 metrów. W minionym sezonie halowym próbą na 22.00 popisał się kulomiot Konrad Bukowiecki – halowy mistrz Europy z Belgradu i złoty medalista mistrzostw kontynentu do lat 23 (Bydgoszcz 2017) będzie faworytem konkursu pchnięcia kulą. Ciekawie zapowiada się rywalizacja w rzucie oszczepem pań – do rywalizacji przystąpi, wracająca do startów po kontuzji, czwarta zawodniczka igrzysk w Rio de Janeiro Maria Andrejczyk. Jej rywalką będzie mistrzyni świata do lat 20 z przed dwóch lat Klaudia Maruszewska.

- Cieszę się, że będziemy mogli gościć tak znakomitych zawodników. Medaliści imprez międzynarodowych, zawodnicy rozpoznawalni na stadionach całego świata przyjadą do nas, do Sieradza. Zrobimy wszystko, aby wyjechali z naszego miasta usatysfakcjonowani z wyników oraz zadowoleni z atmosfery i organizacji mistrzostw. – podkreśla Emilia Marek z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu.

Organizatorzy przygotowali także atrakcje dla rodzin – tuż przy stadionie wyrośnie miasteczko programu Lekkoatletyka dla Każdego!

Transmisje z zawodów przeprowadzi telewizja internetowa KP-Sport: I DZIEŃ // II DZIEŃ

Początek 35. PZLA Mistrzostw Polski U23 w sobotę o 12:45, uroczyste otwarcie o 14:30. Wstęp na trybuny sieradzkiego stadionu będzie bezpłatny. 

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej