Menu
1 / 0
Aktualności /

"Złote Kolce 2018": zmiany w czołówce po finale Diamentowej Ligi

"Złote Kolce 2018": zmiany w czołówce po finale Diamentowej Ligi

Po doliczeniu premii za finał Diamentowej Ligi IAAF oraz za challenge IAAF w rzucie młotem Anita Włodarczyk awansowała z trzeciego miejsca na pierwsze.

300-punktowa premia za zwycięstwo w challenge’u IAAF w rzucie młotem wypromowała na pierwsze miejsce Anitę Włodarczyk.
Wśród mężczyzn za plecami lidera, Adama Kszczota, nastąpiły zmiany – Michała Haratyka wyprzedzili Marcin Lewandowski i Wojciech Nowicki.

Klasyfikacja rankingu „Złote Kolce 2018” na dzień 31.08.2018 r.

Kobiety

 1. Anita Włodarczyk
 2. Justyna Święty-Ersetic
 3. Paulina Guba
 4. Sofia Ennaoui
 5. Joanna Fiodorow

Mężczyźni

 1. Adam Kszczot
 2. Marcin Lewandowski
 3. Wojciech Nowicki
 4. Michał Haratyk
 5. Piotr Lisek


----------------------------
Bardzo ciekawie zapowiada się ostatni etap rywalizacji o czołowe miejsca w tegorocznym rankingu „Złote Kolce 2018”. Na ostateczny układ będą mieć wpływ starty naszych najlepszych lekkoatletów w czwartek i piątek w finałowych mityngach Diamentowej Ligi (w Zurychu i Brukseli) oraz w następną sobotę i niedzielę (8-9 września) w 3. Pucharze Interkontynentalnym w Ostrawie. 
Po tych wydarzeniach zawodnicy otrzymają jeszcze punkty za lokatę w tabelach 2018 (świata/Europy w hali/sezonie letnim) oraz – po raz pierwszy – za miejsce w rankingu IAAF (uwzględniającym pięć najwyżej punktowanych startów zawodnika w ciągu ostatnich 12 miesięcy), który od przyszłego roku będzie ważnym elementem kwalifikacji do mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich.

Wśród kobiet prowadzi Justyna Święty-Ersetic, przed Pauliną Gubą i Anitą Włodarczyk, ale rekordzistka świata w rzucie młotem otrzyma 300 pkt za wygranie challenge’u IAAF i już w czwartek może zostać liderką rankingu, chyba że mistrzyni Europy w pchnięciu kulą w rywalizacji z czołowymi kulomiotkami świata zajmie pierwsze albo drugie miejsce.
Faworytką końcowej klasyfikacji Złotych Kolców pozostaje jednak Anita Włodarczyk zdecydowanie przodująca w rankingu IAAF jak i w tabelach światowych.

W rywalizacji mężczyzn kontuzja zmusiła Adama Kszczota, lidera rankingu, do zakończenia sezonu. W Diamentowej Lidze punkty uzyskają jego najbliżsi rywale Michał Haratyk, Marcin Lewandowski i Piotr Lisek, a Wojciech Nowicki otrzyma bonus (300 pkt) za triumf w challenge’u IAAF. Tylko zwycięstwo w Diamentowej zapewni prowadzenie w Kolcach Haratykowi lub Lewandowskiemu. Kolejną szansą dla obu oraz dla Nowickiego będzie puchar w Ostrawie.
A na koniec dodawane będą punkty za lokaty w rankingu IAAF i w tabelach sezonu, zapewne najwięcej otrzyma Wojciech Nowicki, a następnie Paweł Fajdek. 

Klasyfikacja rankingu „Złote Kolce 2018” na dzień 29.08.2018 r.

Kobiety

 1. Justyna Święty-Ersetic
 2. Paulina Guba
 3. Anita Włodarczyk
 4. Sofia Ennaoui
 5. Joanna Fiodorow

Mężczyźni

 1. Adam Kszczot
 2. Michał Haratyk
 3. Marcin Lewandowski
 4. Wojciech Nowicki
 5. Piotr Lisek

 jr

Powrót do listy

Więcej