Menu
1 / 0
Aktualności /

Tallinn, pożegnanie Gerda Kantera: Urbanek 4., Małachowski 7.

Tallinn, pożegnanie Gerda Kantera: Urbanek 4., Małachowski 7.

Bogatą sportową karierę zakończył legendarny estoński dyskobol Gerd Kanter. W okolicznościowym konkursie, rozegranym w czwartek 13 września, wystartowali także Polacy – Robert Urbanek był czwarty, a Piotr Małachowski siódmy.

Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki) w najlepszej próbie rzucił 60.92, Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) nie przekroczył sześćdziesiątki osiągając 59.80. Najlepszy w zmaganiach rozegranych na stadionie w Tallinnie był Szwed Daniel Ståhl – 64.94. W swoim ostatnim występie Gerd Kanter zakończył zmagania na szóstym miejscu z wynikiem 60.22.

Impreza rozegrana została w formie zmagań drużynowych – do tej klasyfikacji zliczano sumę odległości dwóch najlepszych rzutów teamu. Polacy zajęli czwarte miejsce, wygrała ekipa międzynarodowa złożona z Norwega Ole Stunesa Isena oraz Jamajczyka Fedricka Dacresa.

Gerd Kanter to jeden z najwybitniejszych dyskoboli w historii. W 2008 roku zdobył złoty medal olimpijski, cztery lata później zajął trzecie miejsce. Ma w dorobku pięć medali mistrzostw świata (jedyne złoto zdobył w 2007 roku w Osace) oraz cztery krążki mistrzostw Europy. Jego rekord życiowy – 73.38 – to trzeci wynik w historii światowej lekkoatletyki. 

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej