Menu
1 / 0
Aktualności /

Mrzygłód i Bołdysz najlepsi w 20. Memoriale Barty

Mrzygłód i Bołdysz najlepsi w 20. Memoriale Barty

Karolina Bołdysz i Cyprian Mrzygłód (oboje AZS-AWFiS Gdańsk) triumfowali w rozegranym 21 września w Kołobrzegu 20. Memoriale Michała Barty.

Zawody odbyły się już po raz 20., ale pierwszy raz w swojej wieloletniej historii oszczepników gościł nowoczesny stadion lekkoatletyczny. Piękny obiekt wybudowany przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika gościł w wietrzne i słoneczne piątkowe przedpołudnie czołówkę polskiego rzutu oszczepem. Na zaproszenie byłego rekordzisty Polski Dariusza Trafasa do Kołobrzegu ponownie zjechali znakomici miotacze, aby tradycyjnie zakończyć sezon. Najlepiej – w trudnych warunkach atmosferycznych – spisali się Karolina Bołdysz i Cyprian Mrzygłód. Bołdysz, brązowa medalistka mistrzostw Polski, rzuciła 52.75 i uzyskała najlepszy rezultat w sezonie. Mrzygłód, dziewiąty zawodnik mistrzostw Europy, popisał się próbą na 78.25 i zdecydowanie pokonała Dawida Kościówa i Marcina Krukowskiego.

- Wszystko jest świetnie, to był super sezon - mówił po kołobrzeskim konkursie Cyprian Mrzygłód.

Kołobrzeski mityng poświęcony jest pamięci zmarłego przed 22 laty Michała Barty. Ten były oszczepnik wychował w LO im. Kopernika szereg znakomitych sportowców m.in. wicemistrza świata do lat 20 Dariusza Trafasa, medalistę mistrzostw Polski Mirosława Szybowskiego czy czołowego polskiego dyskobola Mieczysława Szpaka. Michał Barta znany jest jako twórca „kołobrzeskiej szkoły oszczepu”.

Kołobrzeg, Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej