Menu
1 / 0
Aktualności /

Nie żyje Maciej Dobrzeniak

Nie żyje Maciej Dobrzeniak

Maciej Dobrzeniak nie żyje. „Odszedł wspaniały człowiek płockiej lekkoatletyki i szkolnego sportu”.

Zmarł w czwartek 20 września. Miał 83 lata. Przez ostatnich sześć lat walczył z rakiem kości, walczył o siebie. Niestety, przegrał ostatnią walkę. Odszedł wspaniały człowiek płockiej lekkoatletyki i szkolnego sportu.

Maciej Dobrzeniak to człowiek wielce zasłużony dla płockiego i mazowieckiego środowiska lekkiej atletyki. Związał się z nim już od najmłodszych lat. Był bardzo dobrym lekkoatletą, specjalizował się w skoku w dal i trójskoku.

Po zakończeniu kariery został działaczem i sędzią. Długoletni sekretarz w Szkolnym Związku Sportowym, a także w klubach WMKLA „MAZOWSZE”, MUKLA i MUKS Płock, gdzie sprawował tę funkcję przez ponad 30 lat.

Był również członkiem zarządu Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, przewodniczącym Okręgowego Kolegium Sędziów w Płocku.

Uwielbiał pracować z młodzieżą. To dla niej organizowało mnóstwo zawodów, w tym rangi mistrzowskiej. Wystarczy wspomnieć choćby Czwartki Lekkoatletyczne czy Olimpiady młodzieży.

W latach 70. jako nauczyciel wychowania fizycznego w SP 11, poprowadził reprezentację tej szkoły na letnich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w Płocku w 1978 roku. W wieloboju specjalistycznym zdobył z nią złoty medal.

Za swoją działalność odznaczony między innymi Złotym Krzyżem Zasługi oraz Złotą Odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, Odznaką Zasłużony Sędzia LA i Złotą Honorową Odznaką PZLA.

Powrót do listy

Więcej