Menu
1 / 0
Aktualności /

Nie żyje trener Andrzej Chewiński /pogrzeb 6 listopada

Nie żyje trener Andrzej Chewiński /pogrzeb 6 listopada

Polski Związek Lekkiej Atletyki ze smutkiem przyjął informację o śmierci zasłużonego trenera rzutów Andrzeja Chewińskiego.

Andrzej Chewiński urodził się w 1941 roku. Jako zawodnik Gwardii Olsztyn był dwukrotnym finalistą mistrzostw Polski – w 1967 roku w Chorzowie zajął siódme miejsce w rzucie dyskiem, dwa lata później na stadionie Wisły Kraków był w tej konkurencji ósmy.  

Przez wiele lat był trenerem kadry narodowej. Jedną z jego podopiecznych była także Ludwika Dobrowolska – lepiej znana pod nazwiskiem męża, czyli Chewińska. Swoją klubową koleżankę, a później żonę, doprowadził do ustanowienia w 1976 roku rekordu Polski na poziomie 19.58. Rekordu, który do dziś czeka na pobicie.

W kolejnych latach jako trener kadry miał pod swoją opieką szereg zawodniczek m.in. medalistkę mistrzostw świata do lat 18 z Sherbrooke (2003) Magdalenę Sobieszek. Kilka lat później namówił Paulinę Gubę do trenowania z Edmundem Antczakiem.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 6 listopada o godzinie 11:00 w Domu Pogrzebowym STYKS, przy ul. św. Wincenteego 79 (górna sala).

Powrót do listy

Więcej