Menu
1 / 0
Aktualności /

Znamy szczegóły meczu Europa-USA w Mińsku

Znamy szczegóły meczu Europa-USA w Mińsku

9 i 10 września przyszłego roku w stolicy Białorusi odbędzie się mecz pomiędzy Europą i Stanami Zjednoczonymi. Wczoraj stosowną umowę dotyczącą organizacji imprezy podpisały European Athletics i USA Track & Field. Poznaliśmy też więcej szczegółów dotyczących zawodów.

Prezydent EA Norweg Svein Arne Hansen z dumą podkreślił, że przyszłoroczne zawody to pierwszy taki mecz organizowany od lat 60-tych XX wieku. W programie potyczki znajdą się biegi od 100 do 3000 metrów (w tym płotki i przeszkody) oraz sztafeta 4x100 metrów i wszystkie konkurencje skokowe i rzutowe. Nowością będzie mieszana sztafeta 200-200-400-800 metrów. W jej składzie znajdzie się sprinterka i sprinter, którzy pobiegną na 200 metrów, później jedno okrążenie pokona kobieta, a dwa mężczyzna. Pula nagród w każdej z indywidualnych konkurencji wyniesie 23 000 euro (za wygraną zawodnik zarobi 7 000 euro).

Podstawą kwalifikacji do meczu dla zawodników z naszego kontynentu będą drużynowe mistrzostwa Europy, które w dniach 9-11 sierpnia odbędą się w Bydgoszczy, Sandnes, Varaždinie oraz Skopju. Trzeba dodać, że w ekipie Europy znajdzie się minimum 10 zawodników z Białorusi. W każdej konkurencji indywidualnej rywalizować będzie czwórka zawodników USA i czwórka Europejczyków. 

Mecz Europa-Stany Zjednoczone odbędzie się 9 i 10 września 2019 na zmodernizowanym i otwartym latem tego roku stadionie Dynama. Obiekt może na trybunach pomieścić ok. 22 000 widzów.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej