Menu
1 / 0
Aktualności /

Tomasz Majewski kandydatem do Rady European Athletics

Tomasz Majewski kandydatem do Rady European Athletics

Wiceprezes Zarządu PZLA Tomasz Majewski będzie kandydował do Rady European Athletics. Wybory odbędą się w połowie kwietnia w Pradze.

Pomiędzy 12 i 14 kwietnia 2019 roku w stolicy Czech będzie odbywał się 27. Kongres European Athletics, podczas którego delegaci z 51 federacji krajowych wybiorą m.in. prezydenta, wiceprezydentów i członków Rady EA. Polski Związek Lekkiej Atletyki oficjalnie zgłosił kandydaturę Tomasza Majewskiego na członka Rady European Athletics. Obecnie w najwyższych władzach europejskiej federacji nie zasiada żaden Polak. 

Tomasz Majewski to dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą. Zdobywał mistrzostwo Europy w hali (Turyn 2009) i na stadionie (Barcelona 2010), był także wicemistrzem świata (Berlin 2009) oraz dwa razy stawał na najniższym stopniu podium halowych mistrzostw globu (Walencja 2008, Stambuł 2012). Do 2017 roku dzierżył rekord Polski. Jesienią 2016 roku został wybrany Prezesem Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki oraz wszedł w skład Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej