1 / 0

Karlsruhe: 7.08 - Swoboda liderką tabel światowych!

Podczas mityngu w Karlsruhe znakomitą formę w swym pierwszym starcie w br. zademonstrowała Ewa Swoboda, czasem 7.08 osiągniętym w eliminacjach została liderką tabel sezonu na dystansie 60 m.

Ewa Swoboda w eliminacjach zdecydowanie pokonała Niemkę Rebekkę Haase (7.24), w drugiej serii triumfowała Dafne Schippers (7.25). W finale Polka prowadziła od startu (organizatorzy nie podali czasów reakcji startowych) triumfując wynikiem 7.10, wyprzedziła Holenderkę (halową wicemistrzynię świata sprzed trzech lat), która uzyskała rezultat 7.19. W ten sposób Ewa jest autorką dwóch najlepszych czasów na świecie w sezonie, dotychczasową liderką była Brytyjka Asha Phillip (7.12).

W biegu na 60 m przez płotki Karolina Kołeczek czasem 8.05 wyrównała rekord życiowy, szybsze od niej w finale były medalistki mistrzostw świata: Holenderka Nadine Visser 7.97 i Niemka Cindy Roleder 7.98.

W szybszej serii na dystansie 400 m Karol Zalewski prowadził od startu, jednak na finiszowej prostej został wyprzedzony przez Czecha Pavla Masláka (trzykrotnego halowego mistrza świata) 46.78 i Hiszpana Óscara Husillosa 47.12, czas Polaka – 47.17.

Bieg na 800 m wygrał wicemistrz Europy Szwed Andreas Kramer (1:46.52), na czwartej pozycji z rezultatem 1:47.29 uplasował się Michał Rozmys. Warto dodać, że zawodnik UKS Barnim Goleniów stanął na starcie biegu w hali po pięciu latach, rekord życiowy „pod dachem” poprawił aż o 8.96 sekundy.