1 / 2

63. PZLA HMP: Szwarnóg i Tomala mistrzami Polski w chodzie sportowym

63. PZLA HMP: Szwarnóg i Tomala mistrzami Polski w chodzie sportowym 63. PZLA HMP: Szwarnóg i Tomala mistrzami Polski w chodzie sportowym

Agnieszka Szwarnóg i Dawid Tomala zdobyli w Arenie Toruń złote medale halowych mistrzostw Polski w chodzie sportowym.

Złota medalistka minimalnie przekroczyła czas 13 minut osiągając na dystansie 3000 metrów 13:00.05. Na drugim miejscu finiszowała Agnieszka Ellward – 13:10.68. Brązowy medal zdobyła Katarzyna Zdziebło – 13:19.81.

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Dawid Tomala, 19:26.32 – zawodnik KU AZS Politechniki Opolskiej wywalczył piąty z rzędu tytuł halowego mistrza Polski na dystansie 5000 metrów. Drugi był, podobnie jak przed rokiem, Rafał Augustyn (19:35.29). Brązowy medal zdobył Artur Brzozowski – 19:44.57.

Podczas porannych eliminacji sprintu na 200 metrów najlepszy czas wykręcił Dominik Smosarski. Halowy rekordzista Europy do lat 20 pokonał jedno okrążenie Areny Toruń w 21.23 – to najlepszy czas w Polsce w tym sezonie. Wśród kobiet najszybsza była Martyna Kotwiła – 24.13. Finały biegu na 200 metrów odbędą się tuż po godzinie 18:00.

Najlepszy w konkursie skoku o tyczce do siedmioboju był Maciej Włódarski, który zaliczył 4.80. Tylko 10 centymetrów niżej skoczyli Michał Krawczyk i Paweł Wiesiołek. Finałowa konkurencja wieloboju – bieg na 1000 metrów – rozpocznie się o 17:53.

Wyniki: Toruń

Toruń, Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk