Menu
1 / 0
Aktualności /

Dobre wyniki chodziarzy na mityngu w Zaniemyślu

Dobre wyniki chodziarzy na mityngu w Zaniemyślu

Podczas tradycyjnego wiosennego kryterium w chodzie sportowym w wielkopolskim Zaniemyślu Artur Brzozowski i Dawid Tomala wypełnili wskaźniki PZLA na jesienne mistrzostwa świata w chodzie na 20 kilometrów.

Brzozowski (AZS AWF Katowice) triumfował w Zaniemyślu osiągając czas 1:21:07. Niespełna pół minuty później linię mety przekroczył chodziarz Politechniki Opolskiej – Dawid Tomala uzyskał 1:21:33. Obaj chodziarze uporali się tym samym z ustalonym na poziomie 1:22:00 minimum na globalny czempionat IAAF.

Niewiele do uzyskania przepustki do Kataru zabrakło natomiast Katarzynie Zdziebło. Zawodniczka mieleckiej Stali na mecie zameldowała się z rekordem życiowym 1:32:03, słabszym zaledwie o 3 sekundy od wskaźnika PZLA. 22-latka przesunęła się na siódme miejsce w polskich tabelach historycznych.

Wartościowy wynik na dystansie 10 kilometrów uzyskał 19-letni Łukasz Niedziałek. Mistrz Europy U18 z przed niespełna trzech lat osiągnął czas 40:23 (rekord życiowy), który jest słabszy zaledwie o 13 sekund od rekordu Polski juniorów Beniamina Kucińskiego (w momencie jego ustanowienia Niedziałek miał nieco ponad… 14 miesięcy). Wynik zawodnika WLKSu Iganie Nowe jest oczywiście lepszy od wskaźnika PZLA na mistrzostwa Europy U20 w Borås. Łukasz Niedziałek został liderem europejskich tabel w swojej kategorii wiekowej.

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej