1 / 0

12. PKO Poznań Półmaraton: trzecie miejsce Zalewskiego

W 12. PKO Poznań Półmaraton triumfowali goście z Afryki, Etiopczyk Abate Sikiyas Misgenaw 1:02:29 i Kenijka Lillian Jelagat 1:11:13; Krystian Zalewski uplasował się na 3 miejscu.

Ponad 10 tysięcy biegaczy przystąpiło do rywalizacji w 12. PKO Poznań Półmaraton. Do 15 kilometra tempo nadawała trójka biegaczy, w której bardzo aktywny był Krystian Zalewski. Walkę o zwycięstwo na ostatniej prostej, już na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, rozegrali Etiopczyk Abate Sikiyas Misgenaw (1:02:29) i Kenijczyk Moses Koech, wolniejszy tylko o dwie sekundy. Krystian Zalewski finiszował w czasie 1:02:59. Kenijka Lillian Jelagat tylko do półmetka biegła z Etiopką Addisalem Belay, którą na mecie pokonała o 62 sekundy. Anna Łapińska, najszybsza z Polek, uzyskała czas 1:19:08 (9 miejsce).
Bieg ukończyło 10 265 uczestników, kobiety stanowiły 27.8%.
Wielkopolska impreza kandyduje do tytułu IAAF Bronze Label Road Race. Brytyjka Hilary Walker, delegat IAAF a niegdyś rekordzistka świata w biegu 24-godzinnym, chwaliła organizację zawodów – półmaraton w Poznaniu powinien otrzymać brązową odznakę IAAF.

Wyniki nieoficjalne:   STS-POZNAŃ