1 / 0

Rehlingen: Małachowski z minimum na igrzyska w Tokio

Rośnie forma Piotra Małachowskiego – podczas 55. mityngu International Pfingstsportfest w niemieckim Rehlingen mistrz świata z Pekinu osiągnął odległość 66.34, o 34 centymetry przekraczając minimum IAAF i PZLA na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Małachowski zademonstrował dobrą serię: 64.79-X-66.34-64.97-65.78-64.21, granicę 66 metrów przekroczył po raz pierwszy od 21 miesięcy. Polak zajął drugie miejsce w konkursie za Austriakiem Lukasem Weißhaidingerem, brązowym medalistą mistrzostw Europy z Berlina, który uzyskał wynik 67.49. Za Małachowskim uplasowali się dobrze znani dyskobole: Niemiec Martin Wierig 65.68, Jamajczyk Travis Smikle 65.27, mistrz olimpijski Christoph Harting 64.17 oraz Robert Urbanek 63.32.
Bieg na dystansie 400 m przez płotki zakończył się zwycięstwem Joanny Linkiewicz 56.45, która wyprzedziła Rosjankę Werę Rudakową (4-krotną mistrzynię świata i Europy w kategoriach U18, U20 i U23) 56.68.
Piotr Lisek po pokonaniu wysokości 5.60 zakończył konkurs skoku o tyczce na drugiej pozycji, wygrał 20-letni Niemiec Bo Kanda Lita Baehre 5.72 (rekord życiowy).
W skoku wzwyż Sylwester Bednarek w pierwszym starcie w sezonie zaliczył wysokość 2.14, zwyciężył Brytyjczyk Tom Gale 2.22.
W biegu na 400 m przez płotki Patryk Dobek uzyskał wynik 51.37, wygrał Gerald Drummond (Kostaryka) 49.99.
Na dystansie 1500 m Martyna Galant osiągnęła czas 4:15.50, triumfowała Etiopka Tigist Keterna 4:05.76.
Najlepszy wynik mityngu był dziełem niemieckiego oszczepnika Andreasa Hofmanna, który rzucił na odległość 89.65.
Szczegółowe wyniki mityngu:     REHLINGEN