Menu
1 / 3
Aktualności /

Prezes Henryk Olszewski odwiedził grób Ireny Szewińskiej

Prezes Henryk Olszewski odwiedził grób Ireny Szewińskiej
Prezes Henryk Olszewski odwiedził grób Ireny Szewińskiej Prezes Henryk Olszewski odwiedził grób Ireny Szewińskiej Prezes Henryk Olszewski odwiedził grób Ireny Szewińskiej

W dniach poprzedzających inauguracyjną odsłonę Memoriału Ireny Szewińskiej prezes Henryk Olszewski złożył kwiaty na grobie najwybitniejszej polskiej lekkoatletki.

To już prawie rok od 29 czerwca – dnia, w którym polska lekkoatletyka pogrążyła się w żałobie po śmierci swojej najwybitniejszej Osobistości. Jutro na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy sportowcy uhonorują siedmiokrotną medalistkę olimpijską pierwszą edycją mityngu poświęconego Jej Pamięci.

W przededniu wydarzenia prezes Henryk Olszewski odwiedził grób Ireny Szewińskiej na warszawskich Powązkach. Mistrzyni pochowana jest przy jednej z głównych alei stołecznej nekropoli. W sąsiedztwie Jej mogiły pochowani są m.in. niegdysiejszy prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski oraz mistrzyni igrzysk w skoku w dal Elżbieta Duńska-Krzesińska. Prezes Olszewski złożył na płycie nagrobnej, której fundatorem jest Polski Związek Lekkiej Atletyki, kwiaty. Pod tablicą, na której złotą czcionką napisano „medalistka olimpijska, Dama Orderu Orła Białego” zapłonął znicz.

Jutro Irena Szewińska z pewnością będzie patrzeć na zawodników rywalizujących na stadionie, na którym sama w 1976 roku ustanowiła czasem 49.75 rekord świata w biegu na 400 metrów.

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej