Menu
1 / 0
Aktualności /

W Poznaniu młoty latały daleko - Wojciech Nowicki liderem tabel światowych

W Poznaniu młoty latały daleko - Wojciech Nowicki liderem tabel światowych

Uzyskując drugi wynik w karierze – 81.74 – Wojciech Nowicki odniósł przekonywujące zwycięstwo podczas mityngu Poznań Athletics Grand Prix i wrócił na pozycję lidera światowych tabel.

Brązowy medalista olimpijski w Poznaniu aż w trzech rzutach uzyskiwał powyżej 80 metrów. Swoją najdalszą próbę odnotował w czwartej kolejce, w której posłał młot na 81.74. Po mityngu Nowicki przyznał, że nie spodziewał się aż tak świetnego startu ponieważ jego próby nie są jeszcze do końca dobre technicznie. Drugi w poznańskim mityngu był trenujący niegdyś w stolicy Wielkopolski Paweł Fajdek. Trzykrotny mistrz świata osiągnął na Golęcinie odległość 79.37. Naszych młociarzy czeka teraz występ w Székesfehérvár – kolejna odsłona IAAF Hammer Throw Challenge odbędzie się w tym węgierskim mieście 9 lipca.

Coraz dalej rzuca także Joanna Fiodorow. Koleżanka z grupy treningowej Nowickiego uzyskała w Poznaniu 74.46, czyli trzeci rezultat w karierze. To pozwoliło zawodniczce miejscowego AZSu odnieść pewne zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła Malwina Kopron. Puławianka, szykująca się do startu w 30. Letniej Uniwersjadzie, uzyskała wynik 71.55 – to jej najlepsza odległość w tym sezonie.

Po wielogodzinnej podróży z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych i raptem kilku godzinach snu Michał Haratyk nie zawiódł poznańskich kibiców. Mistrz Europy rozkręcał się z każdą próbą, by w czwartej pchnąć 21.08 i w piątej 21.26.

Paweł Wojciechowski po zaliczeniu w pierwszej próbie 5.36 pokonał w drugim podejściu 5.46 i w trzecim 5.61. W tej fazie konkursu Bydgoszczanin był już jedynym zawodnikiem, więc zaatakował wysokość 5.76. Pokonanie w drugim skoku poprzeczki zawieszonej na tym poziomie przypieczętowało zwycięstwo podopiecznego Wiesława Czapiewskiego.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców. Impreza z powodzeniem nawiązała do znakomitych mityngów Żywiec Cup, w których uczestniczyły największe sławy lekkoatletyki, organizowanych na Golęcinie blisko dwie dekady temu.

Pełne wyniki: Poznań

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk 

 

Powrót do listy

Więcej