Menu
1 / 0
Aktualności /

Michał Haratyk najlepszy w mityngu u Konrada Bukowieckiego w Szczytnie

Michał Haratyk najlepszy w mityngu u Konrada Bukowieckiego w Szczytnie

Kontynuujący imponującą serię startów zakończonych próbami na ponad 21 metrów Michał Haratyk zwyciężył w pierwszej edycji mityng 4Move Jurand Cup, który odbył się w sobotę w rodzinny mieście Konrada Bukowieckiego.

Zawodnik bielsko-bialskiego Sprintu w najlepszej próbie osiągnął 21.38. Gospodarz mityngu, który na Placu Juranda obserwowało kilkaset osób, zajął drugą lokatę z wynikiem 20.95.

- Po mistrzostwach Europy i uniwersjadzie potrzebowałem chwili odpoczynku, ostatni tydzień poświęciłem na złapanie oddechu. Tym bardziej cieszę się z tego wyniku. Jestem też bardzo szczęśliwy, że udało się zorganizować te zawody. – mówił po konkursie Konrad Bukowiecki.

W zorganizowanie zawodów zaangażowały się nie tylko władze Szczytna i lokalni parterzy ale również rodzina Konrada. Na długo przed początkiem zmagań na Placu Juranda sprawnego przygotowania rzutni doglądali ojciec i trener mistrza Europy Ireneusz oraz brat halowego rekordzisty Polski Maciej Bukowiecki. Ostatecznie wszystko udało się przygotować tak by o 16 rozpocząć zmagania najlepszych polskich kulomiotów. Ci nie zawiedli. Zwycięzca – Michał Haratyk – czterokrotnie przekroczył 21 metrów. Moc prób była tak duża, że kula mistrza Europy z Berlina i Glasgow kilkukrotnie wypadała za barierki ograniczające sektor. Konradowi Bukowieckiemu, świetnie dopingowanemu przez kibiców wśród których nie zabrakło bliskich mu osób, do granicy 21 metrów zabrakło 5 centymetrów. Trzecie miejsce w konkursie zajął Jakub Szyszkowski (19.50), a czwarty był – z rekordem życiowym 19.33 – Andrzej Naszko.

Klan Bukowieckich zgodnie podkreślał, że sportowy i organizacyjny sukces zawodów przekłada się na planowanie przyszłorocznych zmagań. Władze Szczytna także zapewniły, że chcą by 4MOVE Jurand Cup na stałe wpisał się do kalendarza lekkoatletycznego.

- Szczytno ma walory turystyczne, ale ma też świetnego sportowca i chce się nim chwalić. – zapewnił burmistrz miasta Krzysztof Mańkowski.

Szczytno, Maciej Jałoszyński / foto: informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej