1 / 0

Diamentowa Liga w Londynie: Ennaoui i Lewandowski z minimami na Tokio

Podczas dwudniowego mityngu Diamentowej Ligi w Londynie Sofia Ennaoui i Marcin Lewandowski uzyskali wskaźniki na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Dla Ennaoui występ w Londynie był pierwszym w tym sezonie. Polka chociaż zajęła w biegu na 1500 metrów odległe 12. miejsce to może być zadowolona ze startu. Czasem 4:04.06 zapewniła sobie nie tylko przepustkę na tegoroczne mistrzostwa świata, ale także na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio.

Wysokie trzecie miejsce wywalczył w biegu na 800 metrów Marcin Lewandowski. Zawodnik Zawiszy uzyskał trzeci czas w karierze – 1:43.74. Wynik ten jest lepszy od wskaźnika olimpijskiego. Siódme miejsce zajął Adam Kszczot – 1:44.61. Wygrał Ferguson Rotich (1:43.14), a chwilę po starcie kontuzji doznał lider światowych tabel Nijel Amos z Botswany.

Piąta w biegu na 400 metrów była Justyna Święty-Ersetic. Polka uzyskała 51.58, a wygrała z czasem 50.69 Jamajka Shericka Jackson.

Awans do finału Diamentowej Ligi zapewnił sobie piąty w Londynie Piotr Małachowski. Wicemistrz olimpijski rzucił w Stratford 63.81, a w zawodach zwyciężył znakomity w tym sezonie Szwed Daniel Ståhl – 68.56.

W Londynie wystartowały także polskie sztafety 4 x 100 metrów. Panie (Kamila Ciba, Katarzyna Sokólska, Martyna Kotwiła, Ewa Swoboda) zajęły szóste miejsce z czasem 43.44. Mężczyźni uplasowali się lokatę niżej – Karol Kwiatkowski, Krzysztof Grześkowiak, Adrian Brzeziński i Przemysław Słowikowski osiągnęli wynik 39.87.

Kolejny mityng Diamentowej Ligi odbędzie się za miesiąc – 18 sierpnia w Birmingham.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk