Menu
1 / 0
Aktualności /

Reprezentacja Polski na 17. IAAF Mistrzostwa Świata

Reprezentacja Polski na 17. IAAF Mistrzostwa Świata

44. zawodników będzie reprezentować Polskę podczas 17. IAAF Mistrzostw Świata. Najważniejsza lekkoatletyczna impreza roku rozpocznie się 27 września i w stolicy Kataru – Dosze – potrwa do 6 października.

Blisko połowę biało-czerwonych, którzy powalczą o medale światowego czempionatu stanowią przedstawiciele konkurencji technicznych. Na liście zgłoszonych nie zabrakło m.in. rekordzisty Polski w pchnięciu kulą Michała Haratyka, czy jego krajowego rywala – również świetnie dysponowanego – Konrada Bukowieckiego, który w sobotę w Chorzowie ustanowił rekord Europy U23 wynikiem 22.25. W rzucie młotem Polskę będą reprezentować złoty i brązowy medalista mistrzostw z 2017 roku, czyli Paweł Fajdek oraz Wojciech Nowicki. Duże nadzieje na wysoką lokatę wiązane są także ze startem tyczkarzy – Pawła Wojciechowskiego oraz mającego w tym sezonie na koncie już wynik 6.02 Piotra Liska.

Wśród pań trzon ekipy stanowią Aniołki Matusińskiego, stawiane w gronie faworytek sztafety 4 x 400 metrów. W polskim zespole nie zabraknie także m.in. wracającej na wielką światową imprezę Marii Andrejczyk, czy legitymujących się medalami mistrzostw Europy i świata młociarek Joanny Fiodorow i Malwiny Kopron.

Kontuzje wykluczyły z udziału w czempionacie rekordzistkę świata w rzucie młotem Anitę Włodarczyk, wicemistrzynię Europy w biegu na 1500 metrów Sofię Ennaoui oraz tegorocznego mistrza Europy do lat 23 w rzucie oszczepem Cypriana Mrzygłóda.

Pełny skład reprezentacji podajemy w załączniku.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustrcyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej