Menu
1 / 0
Aktualności /

Swoboda i Mrzygłód nominowani przez European Athletics!

Swoboda i Mrzygłód nominowani przez European Athletics!

Sprinterka Ewa Swoboda oraz oszczepnik Cyprian Mrzygłód zostali nominowani przez European Athletics do tytułu wschodzącej gwiazdy lekkoatletyki w Europie.  

Ewa Swoboda w tym roku zwyciężyła w cyklu IAAF World Indoor Tour, zdobyła halowe mistrzostwo Europy w biegu na 60 metrów oraz zwyciężyła w mistrzostwach Europy do lat 23. We wrześniu poprawiła także młodzieżowy rekord Polski.

Urodzony w 1998 Polak zdobył w minionym sezonie złoty medal mistrzostw Europy do lat 23. Podczas zawodów Gävle podopieczny Leszka Walczaka w ostatniej serii przerzucił Rumuna Alexandru Novaca osiągając 84.97 (rekord Polski do lat 23). Wynik Mrzygłóda jest słabszy zaledwie o 3 centymetry od minimum olimpijskiego. Szansę na dobry występ w mistrzostwach świata oszczepnik stracił przez drobną kontuzję, która uniemożliwiła mu wyjazd do Kataru.

Głosowanie odbywa się w social-mediach European Athletics do piątku 18 października. Nagrody Golden Tracks przyznawane przez European Atheltics  zostaną wręczone w ostatni weekend października w Tallinie.

W 2015 roku wschodzącą gwiazdą europejskiej lekkoatletyki wybrano Konrada Bukowieckiego.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej