Menu
1 / 0
Aktualności /

Unikalny medal World Athletics MŚ w Półmaratonie Gdynia 2020

Unikalny medal World Athletics MŚ w Półmaratonie Gdynia 2020

Przygotowania do World Athletics Half Marathon Championships – Gdynia 2020 nabierają tempa. W ostatnich dniach poznaliśmy logo wydarzenia. 9 października uruchomiona została natomiast oficjalna strona internetowa mistrzostw, a organizatorzy zaprezentowali unikalny medal, który na mecie otrzyma każdy zawodnik biegu masowego.

Medal finishera ma stanowić wyjątkową pamiątkę z ukończenia zawodów. Nie da się ukryć, że zaprezentowany dziś medal World Athletics Half Marathon Chamionships – Gdynia 2020 jest absolutnie wyjątkowy. Jest duży, został precyzyjnie zaprojektowany i wykonany na kształt kompasu. Na awersie widnieje kolorowe logo mistrzostw, a symbolicznym odniesieniem do lokalizacji wydarzenia jest ręcznie osadzona w medalu kropla bursztynu – skarbu Bałtyku. Rewers medalu zdobi kontur Polski z miejscem do wygrawerowania swojego nazwiska i wyniku uzyskanego podczas biegu półmaratońskiego.

To jednak nie koniec niespodzianek. Medal można bowiem otworzyć, a w jego wnętrzu znajduje się… działający mechanizm kompasu. Trudno o lepsze nawiązanie do Gdyni – „miasta z morza i marzeń”, polskiego okna na świat.

- Na liście startowej biegu masowego jest już ponad 10.000 zawodników i zawodniczek z niemal 50 krajów, w tym z najodleglejszych zakątków świata, jak chociażby Nowej Zelandii, Wietnamu, Argentyny czy RPA. Chcemy, aby wyjechali z Gdyni ze wspaniałymi wspomnieniami. Wierzę, że ten piękny medal stanie się prawdziwą ozdobą wielu kolekcji biegowych trofeów zarówno w Polsce, jak i na całym świecie – mówi Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni.

Równolegle z prezentacją medalu, uruchomiana została oficjalna strona internetowa mistrzostw, dostępną w polskiej i angielskiej wersji językowej. Pod adresem https://worldathleticshalfmarathon.com/gdynia2020/ będzie można śledzić najnowsze komunikaty o mistrzostwach oraz znaleźć wszelkie przydatne informacje. Dotychczasowa strona Gdynia Półmaratonu – www.gdyniapolmaraton.pl – zostanie tymczasowo przekierowana na witrynę mistrzostw świata.

Od początku maja trwa rejestracja dla amatorów, którzy chcą uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zapisy prowadzone są w portalu SlotMarket.pl, a aktualna opłata startowa wynosi 170 złotych. Cena ta obejmuje m.in. profesjonalny pomiar czasu, ubezpieczenie, zabezpieczenie medyczne oraz pamiątkową koszulkę i medal finishera. Podstawowy pakiet startowy można też uzupełnić o dodatkowe usługi, jak np. ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z udziału w zawodach, grawerowanie medalu, indywidualny pakiet zdjęć z biegu czy nocleg w jednym z rekomendowanych hoteli.

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej