1 / 0

Wuhan: złote medale Pauliny Guby i Michała Rozmysa

W drugim dniu 7. Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych rozgrywanych w Wuhan Michał Rozmys triumfował w finale biegu na dystansie 800 m a Paulina Guba zwyciężyła w konkursie pchnięcia kulą.

Specjaliści od biegu na 800 m startowali w środę dwukrotnie, rano rozegrano cztery serie pierwszej rundy a już wieczorem – finał. Do rywalizacji przystąpiło 28 zawodników, awans do finału gwarantowało tylko zwycięstwo w serii + czterech z najlepszymi czasami (zasady niezgodne z wytycznymi IAAF). Michał Rozmys wygrał swój bieg w czasie 1:50.09, natomiast nie awansował Marcin Lewandowski (1:52.13 – 10 czas rundy), drugi w serii za Kenijczykiem Corneliusem Tuwei (1:51.43). W finale Michał Rozmys osiągnął rezultat 1:49.00, Tuwei (tegoroczny wicemistrz Afryki) zdobył srebrny medal w czasie 1:49.20, a Abraham Rotich (Kenijczyk w barwach Bahrajnu, tegoroczny mistrz Azji na 1500 m) – brązowy (1:49.36).
Paulina Guba sięgnęła po złoty medal w pchnięciu kulą wynikiem 18.22, jej trzy kolejne próby były również dalsze od pchnięć rywalek. Srebrny medal zdobyła Chinka Gao Yang 17.85 a brązowy – Noora Jasim (Bahrajn, wicemistrzyni Azji) 17.70. Klaudia Kardasz zajęła piąte miejsce (16.68).
Również na piątej pozycji zakończył rywalizację płotkarz Artur Noga (13.78). Bieg na dystansie 110 m wygrał Rosjanin Sergiej Szubienkow (13.40), na podium stanęli również Chińczyk Zeng Jianhang (13.53) i Jaqoub Alyouha z Kuwejtu (13.60).
Z drugim czasem półfinałów (23.41, wiatr 0.0 m/s) do finału biegu na 200 m awansowała Anna Kiełbasińska (serię wygrała Słowenka Maja Mihalinec 23.37).
W rzucie dyskiem zwyciężył Rumun Alin Firfica 63.88, Piotr Małachowski nie został sklasyfikowany (trzy rzuty nieważne).

Foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk