1 / 0

Wuhan: złoty medal Pawła Wojciechowskiego

Paweł Wojciechowski (Zawisza Bydgoszcz) skacząc 5.60 zdobył złoty medal światowych igrzysk wojskowych. W trzecim dniu zmagań w Wuhan srebro wywalczył Marcin Krukowski, a brązowe medal wybiegali Anna Kiełbasińska oraz Patryk Dobek.

Bydgoszczanin zaczął konkurs od pokonania w pierwszej próbie wysokości 5.30. Po zaliczeniu w trzecim skoku 5.50 był już pewny co najmniej srebra. Gdy Augusto Dutra trzykrotnie zrzucił 5.60, a Wojciechowski uporał się z tą wysokością w drugim podejściu Polak mógł cieszyć się ze złota. Dla zawodnika bydgoskiego Zawiszy to drugi w karierze triumf w światowych igrzyskach wojska. Poprzednio zwyciężył w imprezie tej rangi 8 lat temu w Rio de Janeiro.

Chociaż po dwóch niemierzonych próbach Marcin Krukowski był bliski nie awansowania do wąskiego finału to na szczęście w trzeciej serii posłał oszczep na 78.17. Ten wynik dał mu srebrny medal igrzysk CISM. Wygrał Hindus Shivpal Singh - 83.33.

Brązowe krązki zdobyli Anna Kiełbasińska (23.33 w biegu na 200 metrów) oraz Patryk Dobek (49.69 na 400 metrów przez płotki).

Tracąc 1,5 sekundy do trzeciej zawodniczki jako czwarta linię mety biegu na 400 metrów przez płotki przekroczyła Joanna Linkiewicz (57.15). Piąte miejsce w rywalizacji na 3000 metrów z przeszkodami zajął Krystian Zalewski (8:32.26). Także na piątym miejscu finiszowała, biegnąca w składzie Justyna Święty-Ersetic, Marika Popowicz-Drapała, Anna Kiełbasińska, Joanna Linkiewicz, sztafeta 4 x 100 metrów (panie osiągnęły czas 44.80). W stojącym na bardzo dobrym poziomie konkursie skoku w dal siódmy, z wynikiem 7.65, był Tomasz Jaszczuk. Wygrał, skacząc 8.15, Chińczyk Wang Jianan.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk