1 / 0

Wuhan: w sobotę 100% medalowa skuteczność Polaków

Ze 100% skutecznością startowali w sobotniej odsłonie zmagań polscy lekkoatleci na 7. Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. Złote medale zdobyli Michał Rozmys, Wojciech Nowicki i żeńska sztafeta 4 x 400 metrów. Na podium stanęli również Marcin Lewandowski i panowie rywalizujący w biegu rozstawnym.

Dobrze wspominać będzie jesienny start w Wuhan Michał Rozmys. Po środowym triumfie w biegu na 800 metrów na koniec rywalizacji w Chinach podopieczny Jacka Kostrzeby zwyciężył na 1500 metrów. Polak osiągnął czas 3:46.33. Trzeci na tym dystansie był z kolei Marcin Lewandowski, który stracił do kolegi z reprezentacji bardzo niewiele – na mecie zameldował się z czasem 3:46.61. Biało-czerwonych przedzielił jedynie Marokoańczyk Hicham Ouladha.

Prowadzący już po pierwszym rzucie na 75.36 młociarz Wojciech Nowicki złoty medal przypieczętował w ostatniej serii osiągając 77.38.

Kolejny sukces odniosły panie ze sztafety 4 x 400 metrów. Biegnąc w składzie Anna Kiełbasińska, Małgorzata Hołub-Kowalik, Joanna Linkiewicz, Justyna Święty-Ersetic uzyskał 3:27.84 i poprawiając rekord igrzysk zdobyły złoto.

Wicemistrzostwo światowych zmagań wojskowych zdobyli natomiast panowie ze sztafety 4 x 400 metrów. Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Przemysław Waściński oraz Patryk Dobek finiszowali z czasem 3:06.36 ulegając minimalnie ekipie Bahrajnu.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk