1 / 0

Hannut: ponowne zwycięstwo Gosk w przełaju

W belgijskim Hannut w mityngu z cyklu European Athletics Cross Country Permit podobnie jak przed rokiem zwyciężyła Anna Gosk.

Bieg kobiet w Hannut rozegrano na dystansie 6,5 kilometra, Anna Gosk czasem 23:27 wyprzedziła o dziewięć sekund 7-krotną mistrzynię Rumunii Roxanę Bîrkę i o 12 sekund Brytyjkę Stephanie Barnes. Aleksandra Brzezińska (25:10) zajęła 20 miejsce.
Rywalizację mężczyzn (10 kilometrów) wygrał Niemiec Samuel Fitwi (30:07)

Tradycyjny bieg przełajowy w Hannut rozegrano już po raz 77. Przed rokiem bieg kobiet zakończył się polskim dubletem, druga do mety przybiegła Katarzyna Rutkowska.
W wywiadzie po biegu Anna Gosk oświadczyła, że po zakończeniu sezonu przełajowego rozpocznie przygotowania do wiosennego biegu maratońskiego, marzy o uzyskania kwalifikacji olimpijskiej na tym dystansie (w październikowym debiucie we Frankfurcie uzyskała 2:34:57).

W półmaratonie rozegranym w hiszpańskim Santa Pola Karolina Nadolska zajęła czwarte miejsce z czasem 1:12:24 (będąc najszybszą z Europejek), zwyciężyły Kenijki Vivian Chepkurui 69:28 przed Nancy Kiprop 69:32. W biegu mężczyzn ich rodak Alexander Mutiso uzyskał rezultat 59:09.

Szczegółowe wyniki:          HANNUT        SANTA POLA