Menu
1 / 0
Aktualności /

PKN ORLEN wspiera polską lekkoatletykę

PKN ORLEN wspiera polską lekkoatletykę

Od ponad 10 lat PKN ORLEN pomaga w osiąganiu sukcesów polskich lekkoatletów m.in. jako generalny sponsor Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a także mecenas wielu wydarzeń promujących tę dyscyplinę.

Jednym z pierwszych zawodników, który trafił „pod skrzydła” PKN ORLEN był medalista olimpijski z Pekinu Piotr Małachowski.  Do dziś jest członkiem Grupy Sportowej ORLEN, która na przestrzeni ostatnich lat znacząco powiększyła skład.

- Jestem członkiem Grupy Sportowej ORLEN od ponad dekady. Szmat czasu! Mogę się o tej współpracy wypowiadać tylko w pozytywnych słowach. Układa się po prostu bardzo dobrze, a wsparcie, szczególnie w takich czasach jakie mamy obecnie, jest nieocenione – przyznaje mistrz rzutu dyskiem.

Obok Małachowskiego, dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego i mistrza świata oraz Europy w rzucie dyskiem, PKN ORLEN wspiera blisko 40 innych zawodników z wielu dyscyplin sportu. Trzon stanowią jednak lekkoatleci m.in. Anita Włodarczyk czy oszczepniczka Maria Andrejczyk.

- Chociaż moja przygoda z Grupą Sportową ORLEN nie jest jeszcze zbyt długa to czuję się w niej znakomicie. Nie tylko wśród lekkoatletów, a przecież to my jesteśmy największą częścią tego wyselekcjonowanego grona sportowców wspieranych przez Koncern – podkreśla Maria Andrejczyk , rekordzistka Polski, czwarta zawodniczka igrzysk w Rio de Janeiro. 

PKN ORLEN od lat buduje swoją markę jako firma przyjazna sportowi i wspierająca różne jego gałęzie. Od lat jednym z najważniejszych partnerów Koncernu jest Polski Związek Lekkiej Atletyki.

- Wsparcie, które przekazuje PKN ORLEN jest przeznaczane przede wszystkim na wsparcie polskich utalentowanych zawodników. PKN ORLEN jako Generalny Sponsor polskiej lekkoatletyki jest obecny na strojach reprezentacji na imprezach międzynarodowych. Nie będę ukrywał, że ta współpraca  i udzielana pomoc pozwala nam na jeszcze lepsze funkcjonowanie. To wszystko przekłada się na wyniki sportowe – zaznacza prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Henryk Olszewski. 

Marka ORLEN od lat występuje także w nazwach ważnych imprez lekkoatletycznych organizowanych w kraju. Od 2018 roku firma jest sponsorem tytularnym Memoriału Janusza Kusocińskiego – jednego z najstarszych na świecie mityngów lekkoatletycznych. Zawody te przyciągają na Stadion Śląski tysiące widzów, a poziom sportowy stawia je w gronie najlepszych imprez w rankingu światowej federacji – World Athletic. W minionym sezonie halowym ORLEN był też sponsorem tytularnym wydarzeń w Łodzi i Toruniu. W tym drugim mieście Szwed Armand Duplantis wynikiem 6,17 ustanowił rekord świata w skoku o tyczce.

PKN ORLEN nie ogranicza swojego wsparcia tylko do wydarzeń na dużą skalę. Na stabilne dofinansowanie ze strony Koncernu mogą liczyć także wszystkie Wojewódzkie Związki Lekkiej Atletyki. Dzięki temu lokalne struktury lekkoatletyczne mają dodatkowe środki na dokształcanie trenerów, organizację imprez czy promocję dyscypliny.

PKN ORLEN jest też aktywnym sponsorem programu upowszechniania sportu - Lekkoatletyka dla Każdego. Dzięki temu wspiera organizację wydarzeń, które skupiają najmłodszych adeptów sportu – przyszłych mistrzów lekkoatletycznych.

Zawodnicy Grupy Sportowej ORLEN:

Anita Włodarczyk
Piotr Małachowski
Maria Andrejczyk
Piotr Lisek
Paweł Fajdek
Łukasz Krawczuk
Jakub Krzewina
Rafał Omelko
Karol Zalewski
Justyna Święty-Ersetic
Małgorzata Hołub-Kowalik
Iga Baumgart - Witan
Aleksandra Gaworska
Patrycja Wyciszkiewicz- Zawadzka
Martyna Dąbrowska
Sylwester Bednarek
Angelika Cichocka
Anna Kiełbasińska
Tomasz Jaszczuk
Paweł Wiesiołek
Anna Sabat
Ewa Swoboda
Sofia Ennaoui
Krystian Zalewski
Remigiusz Olszewski
Joanna Linkiewicz
Karolina Kołeczek
Kamila Lićwinko

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej