Menu
1 / 0
Aktualności /

ORLEN TVP Sport Cup: kulomioci wracają na Woronicza

ORLEN TVP Sport Cup: kulomioci wracają na Woronicza

Już jutro, 2 lipca, przed główną siedzibą Telewizji Polskiej w Warszawie odbędzie się trzeci mityngi cyklu „Lekkoatletyczny Czwartek – ORLEN TVP Sport Cup”. Na tereny przy ul. Woronicza 17 drugi raz zawitają najlepsi polscy kulomioci.

Przed gmachami Telewizji Polskiej zostanie zaaranżowana arena do rozgrywania pchnięcia kulą. 

- Sektor będzie przygotowany inaczej niż przed dwoma tygodniami. Wtedy deszcz sprawił, że pojawiły się nierówności. Teraz będziemy zabezpieczać teren specjalnymi materacami – mówi Filip Moterski, szef Centralnego Kolegium Sędziów PZLA.

Na starcie nie zabraknie rekordzisty kraju (22.32) Michała Haratyka oraz jego znakomitego rywala, także legitymującego się rekordem życiowym na poziomie ponad 22 metrów, Konrada Bukowieckiego. Oprócz nich na starcie zobaczymy m.in. zawodników młodszego pokolenia z Wojciechem Marokiem i Piotrem Goździewiczem na czele. W sumie w czwartkowych zawodach wystartuje dziesięciu kulomiotów.

Lista startowa:

  1. Piotr Goździewicz
  2. Michał Walenda
  3. Wojciech Marok
  4. Sebastian Łukszo
  5. Jan Parol
  6. Andrzej Gudro
  7. Jakub Szyszkowski
  8. Szymon Mazur
  9. Michał Haratyk
  10. Konrad Bukowiecki

Bezpośrednia relacja z zawodów dostępna będzie w TVP Sport oraz w aplikacji mobilnej. Początek tuż po godzinie 17:00. Wyniki z zawodów dostępne będą także w aplikacji Roster Athletics.

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej