1 / 2

96. PZLA MP: Katarzyna Zdziebło i Dawid Tomala najlepsi w chodzie

96. PZLA MP: Katarzyna Zdziebło i Dawid Tomala najlepsi w chodzie 96. PZLA MP: Katarzyna Zdziebło i Dawid Tomala najlepsi w chodzie

Na czoło światowych tabel w konkurencji chodu na 5000 metrów wysunęła się złota medalistka mistrzostw Polski Katarzyna Zdziebło, która na stadionie we Włocławku osiągnęła czas 21:13.69.

Zawodniczka Stali Mielec zdeklasowała rywalki. Drugą na mecie Olgę Niedziałek wyprzedziła o ponad minutę. Sobotni rezultat Katarzyny Zdziebło to drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki, szybciej 5000 metrów chodem pokonała na stadionie jedynie Katarzyna Radtke – w 1993 roku uzyskała 20:51.96.

Wicemistrzyni Polski – Olga Niedziałek – uzyskała 22:35.03. Brąz zdobyła najbardziej doświadczona ze startujących we Włocławku chodziarek, czyli Agnieszka Ellward – 23:11.98.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji mistrzostw chód panów na 10 000 metrów zakończył się zwycięstwem Dawida Tomali. Zawodnik Politechniki Opolskiej uzyskał 41:39.70. Drugie miejsce zajął brat wicemistrzyni kraju – Łukasz Niedziałek (41:46.46). Brązowy medal wywalczył Jakub Jelonek (41:50.31).

Włocławek, Maciej Jałoszyński / foto: Łukasz Szeląg, Maciej Róg