1 / 2

Karpacz: Jankowska oraz Zalewski mistrzami Polski na 10 000 metrów

Karpacz: Jankowska oraz Zalewski mistrzami Polski na 10 000 metrów Karpacz: Jankowska oraz Zalewski mistrzami Polski na 10 000 metrów

Katarzyna Jankowska (Podlasie Białystok) oraz Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) zostali w Karpaczu mistrzami Polski w biegu na 10 000 metrów.

Ton rywalizacji wśród kobiet od początku nadawały Izabela Paszkiewicz i Katarzyna Jankowska. Początkowo panie biegły w kilkuosobowej grupie, od której mniej więcej w połowie dystansu oderwała się wspomniana dwójka. Panie biegły równym tempem, aż na kilkaset metrów przed metą skutecznie zaatakowała Jankowska. To ona zwyciężyła z czasem 33:10.52, zdobywając swój czwarty tytuł mistrzowski wśród seniorek. Druga Paszkiewicz finiszowała z wynikiem 33:14.34. Brązowy medal wywalczyła Aleksandra Lisowska – 33:42.21. W kategorii młodzieżowej najlepsza była Beata Topka – 35:11.40.

W biegu mężczyzn zawodnicy tasowali się na prowadzeniu. Ostatecznie tempo zaczęli nadawać Krystian Zalewski i Szymon Kulka. Ten drugi nie wytrzymał tempa lidera. W drugiej połowie dystansu mocniej nacisnął Zalewski. Obrońca tytułu systematycznie powiększał przewagę nad rywalem i w chłodny wrześniowy wieczór zdobył w Karpaczu drugi z rzędu  tytuł mistrza kraju. Na obiekcie im. Ireny Szewińskiej osiągnął czas 28:59.88. Wicemistrzem kraju został Szymon Kulka – 29:13.14. Brąz, po świetnym finiszu, zdobył Adam Nowicki – 29:23.35. W kategorii U23 najlepszy był Patryk Kozłowski.

W rywalizacji klubowej najlepsze były ekipy Podlasia Białystok (panie) oraz Prefbet Śniadowo Łomża (panowie)

Pełne wyniki: Karpacz

Karpacz, Maciej Jałoszyński / foto: Grzegorz Truchanowicz