Menu
1 / 0
Aktualności /

Zdecydowane zwycięstwo Polski w meczu U20 w Karpaczu

Zdecydowane zwycięstwo Polski w meczu U20 w Karpaczu

Podczas rozegranego w Karpaczu Turnieju Nadziei Olimpijskich reprezentacja Polski do lat 20 odniosła zdecydowane zwycięstwo nad rówieśnikami z Czech. Wartościowe rezultaty uzyskali m.in. młociarz Dawid Piłat, kulomiot Piotr Goździewicz oraz młociarka Aleksandra Nowaczewska.

Dawid Piłat prowadził pewnie od pierwszego rzutu, w którym uzyskał 73.32. Zwycięstwo rekordzista  1 przypieczętował jeszcze w szóstej serii osiągając 75.05. Granicę 70 metrów przekroczył także drugi z naszych młociarzy Tomasz Ratajczyk – 70.42. Rekord życiowy poprawił w Karpaczu kulomiot Piotr Goździewicz. Młody kaliszanin nie dał szans rywalom uzyskując wartościowe 20.47. Kolejny dobry start w tym sezonie zanotowała Aleksandra Nowaczewska. Zawodniczka z Nakła dwukrotnie poprawiała w Karpaczu rekord życiowy – najpierw uzyskała równe 62 metry, a później poprawiła się jeszcze na 62.78. W biegu na 800 metrów do ostatnich metrów walczyli o zwycięstwo Mateusz Kuchman i Adam Masaczyński. Minimalnie lepszy był ten pierwszy, który osiągnął 1:50.02 i o 0.06 sekundy pokonał kolegę z reprezentacji. Bez problemu w biegu na 100 metrów przez płotki zwyciężyła Pia Skrzyszowska. Warszawianka uzyskała czas 13.31, a na koniec zawodów pomogła biało-czerwonym także w odniesieniu zwycięstwa w biegu sztafetowym 4 x 100 metrów.  

Rekord Czech do lat 20 ustanowiła najlepsza w trójskoku Linda Sucha – w Karpaczu osiągnęła 13.65, przy dopuszczalnym wietrze w plecy (+1,4 m/s).

Pełne wyniki: Karpacz

Karpacz, Maciej Jałoszyński / foto: Grzegorz Truchanowicz

Powrót do listy

Więcej