Menu
1 / 0
Aktualności /

World Athletics Member Federation Award. List Prezesa Henryka Olszewskiego

World Athletics Member Federation Award. List Prezesa Henryka Olszewskiego

Polski Związek Lekkiej Atletyki został uhonorowany przez światową federację wyróżnieniem World Athletics Member Federation Award. Prezentujemy list Prezesa PZLA Henryka Olszewskiego dot. tego wyróżnienia.

Drodzy Przyjaciele,

Polski Związek Lekkiej Atletyki kilka tygodni temu został nominowany – jako przedstawiciel Europy – do nagrody World Athletics Member Federation Award. Obok Polski o to zaszczytne wyróżnienie starało się pięć innych federacji z całego świata.

W sobotę 5 grudnia podczas przeprowadzonej w formie on-line gali World Athletics wyłoniono laureata – nagrodzony został Polski Związek Lekkiej Atletyki. To dowód uznania, że w trudnym pandemicznym roku polska lekkoatletyka funkcjonowała sprawnie i mogła być stawiana za wzór.

Ostatnie miesiące przyniosły nam wszystkim wiele wyzwań. Nie były to jednak wyzwania o jakich marzyliśmy, jakie chcieliśmy spełniać. Pandemia COVID-19 zmieniła nasze postrzeganie świata. Zamiast emocjonować się walką sportową przez długie tygodnie czekaliśmy na możliwość startowania, trenowania oraz organizowania wydarzeń. Na szczęście udało nam się wypracować schematy, które otworzyły nam drogę do realizacji zadań. Udało się to dzięki pracy ludzi.

Trudno podziękować każdemu osobiście. Nagroda ta jest efektem pracy sztabu ludzi. Nie sposób wymienić tutaj wszystkich, dlatego proszę każdego, kto pracował przy imprezach lekkoatletycznych rozegranych w Polsce w sezonie 2020 by czuł się współautorem sukcesu za który zostaliśmy nagrodzeni.

Z pewnością ogromne słowa uznania należą się zespołom organizującym trzy mityngi Continental Tour. Mam tutaj na myśli Krzysztofa Wolsztyńskiego – dyrektora Memoriału Ireny Szewińskiej, Marcina Rosengartena – dyrektora Memoriału Kamili Skolimowskiej oraz Sebastiana Chmarę – dyrektora Memoriału Janusza Kusocińskiego. Dwa z tych wydarzeń gościliśmy na Stadionie Śląskim, który latem zyskał oficjalne miano Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego. To zasługa przychylnego naszej dyscyplinie marszałka województwa Jakuba Chełstowskiego.

Światowa federacja doceniła także pracę włożoną w organizację mistrzostw świata w półmaratonie – jedynych lekkoatletycznych mistrzostw świata w tym roku. Przy tej okazji podziękowania składam na ręce Pana Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.

Dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu samorządów udało się przygotować i przeprowadzić niemal wszystkie imprezy rangi mistrzostw Polski. Przesyłam wyrazy uznania, że w tak trudnym czasie nie zrezygnowano z przeznaczania środków finansowych na lekkoatletykę. Wierzę, że tak pozostanie.

Dziękuję też wszystkim pracownikom biura PZLA z dyrektorem sportowym Krzysztofem Kęckim na czele. Zdrowie naszych zawodników monitorował Zespół Medyczny PZLA pod czujnym okiem doktora Jarosława Krzywańskiego. Nieocenioną pracę wykonała w ostatnim czasie także Komisja Sportowo-Techniczna oraz Centralne Kolegium Sędziów PZLA –  pod okiem wiceprezesa Grzegorza Sobczyka przygotowały oraz koordynowały wdrożenie zasad bezpieczeństwa, aby zmagania lekkoatletów podczas krajowych wydarzeń były zgodne z rozporządzeniami i bieżącą sytuacją epidemiczną.

Chcę także przekazać słowa podziękowań moim współpracownikom, wiceprezesom PZLA – Sebastianowi Chmarze, Tomaszowi Majewskiemu, Grzegorzowi Sobczykowi, Zbigniewowi Polakowskiemu, Tadeuszowi Osikowi oraz Markowi Fostiakowi.

Jeszcze raz chcę podziękować z tego miejsca każdej osobie, która przyczyniła się do tego, że mogliśmy bezpiecznie przejść przez sezon 2020.

Z wyrazami szacunku,
dr Henryk Olszewski – Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Powrót do listy

Więcej