Menu
1 / 0
Aktualności /

Dobiega końca budowa hali lekkoatletycznej w Rzeszowie

Dobiega końca budowa hali lekkoatletycznej w Rzeszowie

Dobiega końca budowa pełnowymiarowej hali lekkoatletycznej w Rzeszowie. Inwestycja Uniwersytetu Rzeszowskiej ma być oddana do użytku w pierwszych miesiącach przyszłego roku. 

Hala będzie ofertowała 200-metrową bieżnię okrężną, ośmiotorową prostą oraz komplet skoczni i rzutnię do pchnięcia kula. Do dyspozycji sportowców będzie też arena do rozgrzewki. Na trybunach znajdzie się ponad 300 miejsc siedzących. Zadbano także o pomieszczenia do pracy dla sędziów, spikera, pomiaru czasu czy obsługi medycznej. Nie zabraknie także zaplecza socjalnego i sanitarnego.

Powstała funkcjonalna arena, która mimo iż jest obiektem stricte uczelnianym jest gotowa do goszczenia mistrzostw Polski w młodszych kategoriach wiekowych. Na etapie projektowania plany obiektu były konsultowane m.in. z lokalnym środowiskiem lekkoatletycznym, czy z Komisją Sportowo-Techniczną PZLA co za skutkowało m.in. zmianą ilości torów bieżni okrężnej z 5 do 6 – mówi Robert Sienkiewicz z Komisji Obiektów i Urządzeń PZLA.

Na budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego – bo tak oficjalnie nazywa się rzeszowska hala – trwają już ostatnie prace.

Inwestycja jest na ukończeniu. Gotowe są już praktycznie wszystkie urządzenia lekkoatletyczne. Arena wygląda naprawdę dobrze. Niebawem inwestora czekają odbiory obiektu, a w 2021 roku z hali będą mogli już korzystać lekkoatleci – dodaje Robert Sienkiewicz, który w ostatnich dniach wizytował budowę.

Powstanie obiektu otwiera nowe możliwości dla lekkoatletów z regionu Podkarpacia oraz południowo-wschodniej Polski.

– Dzięki powstaniu hali kluby z naszego regionu nie będą musiały jeździć na zawody do odległej Spały czy Torunia. Będziemy mogli je organizować u siebie. Liczymy też, że będą się u nas odbywać imprezy rangi mistrzowskiej. Obiekt będziemy wykorzystywać również jako zaplecze treningowe – mówi rzeszowski trener Michał Tittinger, dodając iż z nadzieją patrzy także na zapowiadaną gruntowną modernizację stadionu Resovii.

Koszt budowy rzeszowskiej hali to ok. 30 milionów złotych. 

Maciej Jałoszyński / foto: Robert Sienkiewicz

Powrót do listy

Więcej