Menu
1 / 2
Aktualności /

Rzeszów gospodarzem halowych mistrzostw Polski U18 i U20 w 2022 roku

Rzeszów gospodarzem halowych mistrzostw Polski U18 i U20 w 2022 roku
Rzeszów gospodarzem halowych mistrzostw Polski U18 i U20 w 2022 roku Rzeszów gospodarzem halowych mistrzostw Polski U18 i U20 w 2022 roku

Hala Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego będzie areną przyszłorocznych mistrzostw Polski U18 i U20. Impreza w Rzeszowie odbędzie się pomiędzy 11 i 13 lutego 2022 roku.

Otwarty przed kilkoma tygodniami obiekt w stolicy Podkarpacia położony jest w południowej części miasta i stanowi część kampusu Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nowa hala jest obiektem w pełni wyposażonym i gotowym do organizacji szeregu imprez. Zimą 2022 roku przed mistrzostwami Polski Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki przeprowadzi kilka mityngów ogólnopolskich i regionalnych. Ukoronowaniem działań organizacyjnych będzie krajowy czempionat, który odbędzie się w drugi weekend lutego.

Dla nas to ogromne wyzwanie, ale jestem przekonany, że wszystko się uda. Przed nami kilka tygodni intensywnej pracy, aby mistrzostwa były zorganizowane jak najlepiej. Mam nadzieję, że te lutowe zawody będą pierwszymi z wielu imprez mistrzowskich jakich gospodarzem będzie w najbliższych latach Rzeszów – mówi Michał Tittinger, prezes Podkarpackiego Związku Lekkiej Atletyki.

Halowe mistrzostwa kraju wracają na Podkarpacie po wielu dekadach. Przed II wojną światową głównym ośrodkiem zimowej lekkoatletyki był w Polsce Przemyśl.  

W sezonie 2022 halowe mistrzostwa Polski do lat 18 i 20 odbędą się w Rzeszowie 11, 12 i 13 lutego.

Rzeszów, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej