Menu
1 / 0
Aktualności /

HMP U18 i U20: młodzi rekordziści w Arenie Toruń

HMP U18 i U20: młodzi rekordziści w Arenie Toruń

Młode asy Królowej Sportu z Kornelią Lesiewicz i Krzysztofem Różnickim na czele wystartują w trzydniowych halowych mistrzostwach Polski U18 i U20. Zawody w Arenie Toruń potrwają od 12 do 14 lutego.

W ostatnich tygodniach młodzi lekkoatleci zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Krzysztof Różnicki, sensacyjny mistrz Polski w biegu na 800 metrów z minionego sezonu letniego, w hali już dwukrotnie poprawiał rekordy kraju w kategorii juniorów wysuwając się jednocześnie na czoło światowych tabel. Świetnie biega także Kornelia Lesiewicz, która podobnie jak Różnicki nie tylko ustanowiła najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki (na dystansie 300 metrów), ale także jest liderką światowych tabel wśród juniorek. Wysoką dyspozycję prezentuje też płotkarz Jakub Szymański. Zawodnik SKLA Sopot doprowadził rekord kraju w kategorii U20 w biegu na 60 metrów przez płotki do poziomu 7.60.

Halowe mistrzostwa to ważny element sprawdzenia jak przebiega proces szkoleniowy. Ten sezon halowy pokazał już niejednokrotnie, że młodzież dobrze przepracowała ostatni czas. Dowodem tego są rekordy kraju m.in. Kornelii Lesiewicz. Trzeba jednak pamiętać, że najważniejszym celem dla zawodników z kategorii U18 i U20 są imprezy letnie. W lipcu i sierpniu odbędą się mistrzostwa Europy do lat 18 oraz mistrzostwa Europy i świata dla zawodników z kategorii U20 – podkreśla Marcin Góra, odpowiedzialny w PZLA za szkolenie młodzieży.

Ze względu na trwającą pandemię zawody zostaną przeprowadzone w specjalnym reżimie sanitarnym. Przygotowano szereg rozwiązań, które mają sprawić, że impreza będzie bezpieczna. Do Areny Toruń nie będą mogły wejść postronne osoby, na zawody zostaną wpuszczeni tylko licencjonowani trenerzy.

Początek trzydniowych zawodów w piątek. Transmisje z wydarzenia przeprowadzi internetowa stacja TV Toruń.

Pełne listy zgłoszeń: HMP U18 i U20 Toruń 2021

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej