Menu
1 / 0
Aktualności /

Bergen nie zorganizuje mistrzostw Europy do lat 23

Bergen nie zorganizuje mistrzostw Europy do lat 23

Bergen nie będzie organizatorem tegorocznych mistrzostw Europy U23 – taką informację przekazało dziś (21 maja) European Athletics. Zawody były planowane na okres 8 – 11 lipca. 

European Athletics otrzymała informację od norweskiej federacji lekkoatletycznej, że pomimo długotrwałych rozmów z Ministerstwem Kultury oraz Ministerstwem Zdrowia nie udało się uzyskać zgody na zwolnienie z rygorystycznych zasad kwarantanny wjazdowej. W związku z tym Bergen było zmuszone do wycofania się z organizacji lipcowej imprezy. 

Rozumiemy, że była to trudna decyzja. Wynika jedynie z obecnej sytuacji i surowych zasad kwarantanny w Norwegii. Jestem przekonany, że będziemy w stanie znaleźć nowego gospodarza imprezy, która jest bardzo ważna dla sportowców na tym etapie kariery – podkreślił, cytowany w oficjalnym komunikacie EA, Dobromir Karamarinow, tymczasowy prezydent europejskiej federacji.

W najbliższych dniach European Athletics rozpocznie poszukiwania nowego gospodarza zawodów. Jeśli uda się go znaleźć impreza odbędzie się najprawdopodobniej dopiero po igrzyskach w Tokio, w drugiej połowie wakacji.

Władze Bergen oraz European Athletics mają nadzieję, że miasto będzie gospodarzem mistrzostw Europy do lat 23 w roku 2025. Za dwa lata imprezę zorganizuje Espoo, w Finlandii.

Maciej Jałoszyński 

Powrót do listy

Więcej