1 / 0

Bielsko-Biała: minimum olimpijskie Natalii Kaczmarek

Natalia Kaczmarek (AZS AWF Wrocław) uzyskała podczas rozgrywanych w Bielsku-Białej akademickich mistrzostw Polski 51.03 i wygrała bieg na 400 metrów oraz wypełniła minimum na igrzyska w Tokio.

Podopieczna Marka Rożeja drugi raz w tym tygodniu wymazała z tabel poprzedni rekord życiowy. W środę w Ostrawie doprowadziła go do poziomu 52.23, dziś poprawiła o ponad sekundę. Piątkowy wynik plasuje Kaczmarek na drugim miejscu w tegorocznych tabelach europejskich. Szybciej od Polki 400 metrów pokonała jedynie Brytyjka Jodie Williams (51.01). Kaczmarek po biegu w Bielsku-Białej przesunęła się na piąte miejsce w polskich tabelach historycznych.

Kaczmarek została trzecią Polką z olimpijskim minimum na dystansie 400 metrów. Wcześniej wskaźniki osiągnęły Justyna Święty-Ersetic (50.85) oraz Iga Baumgart-Witan (51.02).

W Bielsku-Białej trzy płotkarki uzyskały w piątek wskaźniki na mistrzostwa Europy do lat 23. Już w eliminacjach czasy lepsze od minimum uzyskały Zuzanna Hulisz (13.61) oraz Monika Kiepura (13.62). Najlepsza w finale była Klaudia Wojtunik, która pokonała 100 metrów przez płotki w 13.24.

Akademickie mistrzostwa Polski potrwają na stadionie w Bielsku-Białej do niedzieli.

Wyniki: Bielsko-Biała

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk