1 / 0

Zdziebło i Niedziałek mistrzami Polski w chodzie na 20 kilometrów

Łukasz Niedziałek (WLKS Nowe Iganie) oraz Katarzyna Zdziebło (Stal Mielec) zostali w Siedlcach mistrzami Polski w chodzie sportowym na 20 kilometrów.

Zdziebło obroniła wywalczony przed rokiem w Warszawie tytuł mistrzowski. Na trasie poprowadzonej ul. Jana Pawła II w Siedlcach zawodniczka z Mielca szła równym tempem prowadząc od początku rywalizacji. Na mecie uzyskała czas 1:33:43. Drugą na mecie Olgę Niedziałek wyprzedziła o blisko 5 minut (1:38:08). Brązowy medal zdobyła Agnieszka Ellward – 1:45:01.

W rywalizacji mężczyzn ton marszowi od startu nadawał Łukasz Niedziałek. Faworyt gospodarzy wygrał z czasem 1:22:56. Dla Niedziałka to pierwsze złoto mistrzostw Polski w chodzie na 20 kilometrów. Drugie miejsce zajął broniący tytułu Dawid Tomala – 1:23:29. Na trzeciej pozycji dotarł do mety Artur Brzozowski (1:27:27).

Pełne wyniki: Siedlce

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Rafał Oleksiewicz