Menu
1 / 0
Aktualności /

Nie żyje Waldemar Herzog

Nie żyje Waldemar Herzog

W dniu 14.06.2021 roku otrzymaliśmy smutną informację o śmierci Waldemara Herzoga z Łodzi, wieloletniego sędziego, specjalistę w konkurencjach biegowych.

Waldemar Jacek Herzog urodził się w 1943 roku. Z wykształcenia był ekonomistą, ukończył studia na Uniwersytecie Łódzkim. W latach 1958-1966 zawodnikiem klubów: MKS Chojny, MKS Śródmieście oraz AZS Łódź. Był kilkukrotnym mistrzem Łodzi oraz medalistą w biegach płotkarskich na dystansie 90, 110 i 200 metrów.

Uprawnienia sędziego uzyskał w 1966 roku, niemal od samego początku pracując jako sędzia mety, pomimo posiadania uprawnień regionalnych do pełnienia funkcji sędziego głównego skoków i rzutów.

W 1970 roku uzyskał klasę Sędziego Związkowego, był również posiadaczem odznak: Brązowej, Srebrnej i Złotej Odznaki PZLA, a także Honorowej Odznaki PZLA i Odznaki Honorowej Zasłużony Sędzia Lekkiej Atletyki.

Od 1979 roku był posiadaczem centralnych uprawnień w bloku biegów, w tym w latach 1983-86 i 1997-2005 posiadał licencję I stopnia w biegach.

Był wielokrotnie wyznaczany przez CKS PZLA do pełnienia funkcji arbitra biegów i sędziego głównego biegów na najważniejszych imprezach lekkoatletycznych w Polsce, a przez Wojewódzkie Kolegium Sędziów wielokrotnie wyznaczany do pełnienia funkcji sędziego głównego zawodów.

Kilkukrotnie był uhonorowany nagrodą Przewodniczącego WKS Łódź dla osoby, która stanowiła jeden z filarów w trakcie zawodów przeprowadzanych w Łodzi i województwie.

Był również osobą koleżeńską, bardzo towarzyską i niezwykle szanowaną w środowisku lekkoatletycznym.

Waldemar Jacek Herzog to także bardzo dobry, ale i niezwykle wymagający nauczyciel i mentor dla kilku pokoleń sędziów lekkoatletycznych, późniejszych posiadaczy I i II licencji w konkurencjach biegowych z województwa łódzkiego (Robert Alwingier, Michał Dębowski, Filip Moterski, Elżbieta Szablewska).

W regionalną lekkoatletykę zaangażowany był nie tylko jako zawodnik, a później sędzia lecz także jako działacz. W latach 1977-1993 pełnił funkcję statystyka Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, a w latach 1990-2000 był Członkiem Zarządu ŁOZLA, gdzie pełnił również funkcję Wiceprezesa ŁOZLA (przez jedną kadencję).

Środowisko lekkoatletyczne w Polsce, a szczególnie w województwie łódzkim poniosło ogromną stratę.

Powrót do listy

Więcej