1 / 0

Zmiana punktacji Młodzieżowych ME w Debreczynie

Na stronie IAAF podano informację o dyskwalifikacjach kolejnych czterech zawodników przez rodzime federacje. Ukaranie Białorusinki Aleny Iwanowej powoduje zmianę punktacji drużynowej MME w Debreczynie.

Mistrzyni Białorusi w skoku wzwyż, Alena Iwanowa, zajęła czwarte miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Debreczynie. Po wykryciu w jej organizmie furosemidu została zdyskwalifikowana do 5 sierpnia 2009 r.
W tej sytuacji zawodniczki kończące konkurs finałowy na miejscach 5 – 12 awansują o jedną lokatę: Kamila Stepaniuk zajmuje czwartą pozycję, a Justyna Kasprzycka – dziewiątą (ex aequo). Jeden dodatkowy punkt dla naszej ekipy powoduje, że Polska z dorobkiem 132 punktów dzieli wspólnie z Wielką Brytanią trzecią lokatę w klasyfikacji za 8 miejsc (1. Rosja – 334 pkt., 2. Niemcy – 140 pkt.).

Włoski skoczek wzwyż, Stefano Chesani, został zdyskwalifikowany po mityngu w Trento (26 sierpnia), za używanie formeterolu. Wcześniej, na Mistrzostwach Europy Juniorów w Hengelo zajął 5 lokatę pokonując 2.21 (rekord życiowy poprawiony o 4 cm). Identyczny wynik uzyskali zawodnicy na miejscach 2 – 6, w tym Sylwester Bednarek (szósta lokata). Włochowi anulowano tylko wynik z Trento.

Włoski płotkarz Stefano Savi otrzymał dwumiesięczną dyskwalifikację po wykryciu u niego marihuany.

Dwuletnim zakazem startów ukarano młodego rosyjskiego długodystansowca, Jurija Seczniewa, u którego kontrola podczas przełajowych mistrzostw Rosji wykazała stosowanie stanozololu.